• Autor
  Příspěvky
 • #123076 odpověď

  Dorie

  Mám s Eonem velmi špatnou zkušenost. Žiji sama se synem v malém obecním bytě. Zálohy platím 1000 Kč za měsíc a teď mi přišlo vyúčtování, že mám doplatit ještě 14 000 Kč. Celkem tedy za byt o velikosti 40 m2 25 000 Kč ročně. A za co?? Dopoledne jsme pryč, o víkendech také, elektřiny rozhodně tak moc nevyužijeme. Mluvila jsem s přáteli a všichni z mého vyúčtování padají na zadek. 25 000 Kč ročně neplatí ani ti, co mají velký dům se třemi dětmi, kde každé má svůj PC a podobně. Operátor mi nebyl schopen nic vysvětit a tak mi nezbylo nic, než vyúčtování reklamovat. Ale i tak musím do deseti dnů zaplatit 14 000 Kč, které nemám. Vždyť je to suma, kterou ani měsíčně nevydělám! Proto mám tak malý byt, ještě ke všemu obecní a ještě ke všemu jen s tou nejnutnější elektronikou a spotřebiči. Louskala jsem vyúčtování, zda někde není chyba a jedna věc mě na tom úplně odbourala. Účet za elektřinu za rok je pouhých 7000 Kč. Zbytek je označen jako „služby dodavatele“. Promiňte, ale tohle není normální. Byt 2+kk, kde se prakticky jen spí a kde se nevytápí elektřinou, to je snad vtip… Ale špatný.

 • #122443 odpověď

  KarinaHlavata

  Ahoj, tak nějak s manželem řešíme pořád změnu dodavatele a když jsem koukala na stránky EONu, tak se mi zdály docela fajn. Když tady ale čtu vaše názory, tak nevím. S předchozí firmou jsme měli docela problémy a vyřešilo to až využití právních služeb profesionálů, tak bych byla nerada, kdyby se to opakovalo. Teď tedy nevím no.

 • #122781 odpověď

  Tom

  Nevím v jaké zemi to žijeme, ale eon hraje teda vážně prasácky. V únoru jsem se stěhoval a vyplnil formuláře pro přepis energií. Ty eon poslal zpátky na adresu, kde jsem už nebydlel. za dva měsíce mi přišel email, že jim dlužím 7000 na zálohách. Oki vyřešilo se a formulář měl být použit pro přepis. Teď mi přišel doplatek 7500. Odečet udělanej 2 měsíce po mém stěhování a mám platit i spotřebu nového nájemníka. Prej, že přepis udělali k tomuhle datu. Nechápu jak si něco takového můžou vůbec dovolit. To už je fakt hodně. Okamžitě odcházím a budu to řešit dál. Neuvěřitelné

 • #122649 odpověď

  Eva

  Dobra den. Moje babicka ma v pronajmu maly domecek, vytapi pouze jednu mistnost, ktera ma asi 25 metru ctverecnich. Pani, ktera ji to pronajima, za ni odvede zalohy na plyn 1500/mesicne. Coz je rocne 18000. Nestacilo to, prisel nam predevcirem dopis, ze babicka ma zaplatit jeste k tem 18000 dlasich 7000 kc. Nevim, jak to je, jelikoz topime drevem, ale zda se mi, neni to moc? 25000 za topeni? Nechapu proc, ale eon s mou babickou podepsal smlouvu, letosni zalohy jednou za tri mesice po 2500. Coz je rocne 10000. Takze bude mit pristi rok nedoplatek 15000? Preci odber bude mit podobny jak v minulem roce. Prosim o jakykoliv prispevek, nemam vubec zkusenosti s plynem.

  Dekuji

  Krasny cas

 • #122607 odpověď

  Veronika

  Videli jste jak EON behem celeho roku 2018 zvysoval ceny a ted letos zase? Ceny na 1MWh u elektriny i 2500Kč. Šmejdi. A radoby bonusy jako pojisteni, revize atd. Vzdyt kdyz usetrim jinde klidne 5 tisic a vic. Tak si to vsechno zaridim sama a jeste my zbyde!!! Dekuji uz nikdy. Uz jsme 2 roky u MND a nejvetsi spokojenost.

 • #122527 odpověď

  Štefan Števko

  Dobrý den, máme naprosto stejnou zkušenost jako p. Křížová. Doma babička, „expert“ vyměnil elektroměr, zapnul, a byli jsme bez kotle, mikrovlnky, pekárny na chleba a nového kávovaru. Po 27 dnech od podání stížnosti se dostavil další „expert“, který potvrdil, že „je vše v pořádku“. 30. den jsme dostali vyjádření, že oba experti jednali v souladu se všemi pravidly včetně božských zákonů a na vině je naše elektroinstalace. Dopis taky obsahoval pohádku, že po prvním nahození proudového chrániče došlo k vyhození pojistek, při druhém už bylo vše v pořádku bez jakéhokoliv zásahu. Osobně si myslím, že to „expert“ zapnul bez připojeného nuláku. Na rozdíl od p. Křížové to nevzdávám, odvolávám se a vzhledem k tomu, že škoda přesahuje 20 000 se zřejmě obrátím i na právníka.

 • #122356 odpověď

  Barbora Křížová

  Mám zajímavou zkušenost s výměnou elektroměru.
  Výměna byla dopředu avizována na den na elektroměr psaný na otce.
  Člověk který ho přišel vyměnit zvonil na zvonek s jiným jménem, dovnitř ho pustila příbuzná bydlící ve druhém bytě. Elektroměr byl na chodbě, pracovník vůbec neupozornil babičku( cca 80 let) na to, že by bylo potřeba vypnout spotřebiče, takže já jsem ve druhém bytě zjistila, že nám mění elektroměr tak, že přestala jet elektřina. Některé spotřebiče byly používány.
  Pracovník vyměnil elektroměr, zapojil nový a řekl, že máme NAMÁTKOVĚ zkontrolovat spotřebiče. Zkontrolovala jsem ledničku, mrazák, televizi, světla v různých místnostech, část nefungovala, byly zkontrolovány pojistky, byly vyhozeny jističe, po nahození lednička, tv, mrazák a světla fungovala.
  Pan dodal potvrzení a odešel.
  Nejprve jsem zjistila, že nefunguje internet, asi 20 minut jsem se snažila restartovat různé věci, a pak jsem uslyšela ránu a syčení. Vybuchlo topné těleso v koupelně, které bylo na nule-náklady 1600 za novou spirálu, korunové položky za těsnění, pár desítek korun za novou kapalinu a cca hodina na úklid mastné koupelny.
  Vzhledem k internetu mi došlo, že je problém a začala jsem kontrolovat nikoli namátkově,ale každou na věc a zásuvku doma(což trvalo asi 40 minut).
  Takže další pokažená věc byla mikrovlnka(nová několik tisíc), lampička, která do té doby normálně fungovala a od té doby se nekontrolovatelně přehřívala(podobně jako topné těleso), pojistka na kotli a internet nešel kvůli spálenému trafu a dalšímu zařízení, které nevím k čemu je(směsovač).
  Našla jsem výpis od e-onu, člověku na infolince vysvětlila situaci a slíbil, že pošle pracovníka.
  Ten asi za hodinu dojel, nevím, kolik toho odpracuje, ale ten cigaretový kouře, kterým smrděl, jsem větrala ještě hodinu po odchodu.¨
  Zkontroloval zapojení, řekl, že je to v pořádku a chystal se odjet.
  Snažila jsem se mu vysvětlit, že vím, že je to zapojeno v pořádku, jinak by mi nejela ta lednička, mrazák, zásuvky atd., ale že do hodiny po jejich odjezdu jsem zjistila, že je problém s jinými věcmi, které byly před výměnou v pořádku. Díval se na mě jako na idiota a začal mě zesměšňovat tím, že přehnaně odborně vysvětloval zapojení elektroměru.
  Zvýšila jsem na něj hlas, ale rozhodně jsem neječela. Stejně mi drze odvětil, ať na něj nekřičím. Snažila jsem se mu vysvětlit, že věci byly poškozeny při výměně, že při zapojení byly vyhozeny pojistky, takže ten systém musel dostat nějaký šok, který se mu nelíbil.
  Když viděl, že nebude moci odejít, dokud něco neudělá, zavolal na linku do e-onu, kde řekl, že paní tvrdí, že tam byl pracovník od nich(velice urážlivým způsobem naznačil, že tam asi ani nikdo nebyl), to jsem se ozvala, že mám potvrzení od člověka, který tam byl. To si asi uvědomil, že si má dávat pozor na ústa a nadále se vyjadřoval alespoň slušně.
  Ohlásil, že majitelé hlásí nějakou škodu po zapojení elektroměru. Ptala jsem se ho, zda se podívá na poškozená zařízení. Odmítl. Ptala jsem se ho, jak tedy e-on zkontroluje tato zařízení. Dle jeho slov nám zavolají a do 30 dnu vyřeší ohlášenou reklamaci. Načež odešel a odmítl mi dát potvrzení, že tam byl. Tvrdil, že jsou pojištění, tudíž lze očekávat pozitivní vyřízení.
  Již nikdy nám nikdo nezavolal. Do 30 dnu nám došlo, že došlo k namátkové kontrole a vše bylo v pořádku.
  Obrázek o firmě si udělejte sami.

 • #122077 odpověď

  Jiřík

  Když Vám slavný E-on odečte plynoměr, v našem regionu je to duben tak ho nezapočítá do fakturace a fakturuje jenom jedenáct měsíců a celou zálohu si další
  rok nechá,kdo má třeba nastavené nižší zálohy tak může paradoxně mít nedoplatek,zdá se Vám toto jednání zcela normální?

 • #122060 odpověď

  Eromen

  No, první moje zkušenost s EON v tomto měsíci je absolutní rozladění a neodbytný dojem, že záměrně lžou a jsou zlatokopové.
  Takže, chystám se od nich odpojit a zprovozním si generátor Free Energy QEG, který mám rozpracovaný. Tyto přístroje skutečně fungují a je namístě, aby se dostaly mezi lidi.
  Erik

 • #121947 odpověď

  Jitka

  Lidi, neplaťte německé firmy, když zisky nenechávají u nás a přejděte k našim: MND!!! Dřív poskytovali energii jen firmám, ale hned jak byla příležitost i pro nás, hned jsem přešla i s plynem a pak i s elektřinou k MND!!! Jsou na trhu nejlevnější. Podporujme naše podnikatele!!!

 • #121865 odpověď

  Martin

  V životě jsem nebyl nasranej, jako dneska. Koupil jsem nedávno byt a potřeboval se znovu připojit k elektřině. Smlouvy jsem podepsal, revizní zprávu jsem měl, ale dneska? Krve by se ve mě nedořezal. Nejen, že ten hajzl hajzlovskej měl zpoždění, ale ještě na mě řval, že si můžu revizní zprávu strčit někam a který prase mi dělalo kabeláž. Takového šmejda jsem v životě neviděl, místo toho, aby se to pokusil nějak udělat. Takhle si EON váží svých zákazníků? Škoda mluvit, opravdu

 • #24525 odpověď

  Venca

  Potřeboval jsem vědět, od kdy do kdy mám uzavřenou smlouvu u EON, ale na call centru mi to odmítli říct – nevím proč, nerozumím. Jdu někam jinam – tohle je nekorektní.

 • #24378 odpověď

  Pavel K

  Většinu nářků na E.ON které tady čtu bych shrnul jako „vlastní hloupostí a neshcopností si vyřídit správně to, co mám a tak z toho obviním E.ON“. Nekatualizované adresy, nedodržené sluvní podmínky … vrcholem je „Nedohodla jsem se na snížení záloh …. a odpojili mi elektřinu.“Docela sranda.
  Na druhou stranu nepopírám, že E.ON je drahý, ale ten rozdíl se vám smyje hned poprvní záležitosti, kterou budete potřebovat vyřídit, s E.ON vše zdarma i telefonní linka. Shrnul bych to takhle: nejsem dost bohatý na to, abych mohl na elektřině šetřit.

 • #23372 odpověď

  Paní Aleno, řekl bych že jste přešla z bláta do louže. RWE patří mezi nejdražší jako EON a podvádějí stejně tak.

 • #23360 odpověď

  Alena

  Vypadá to, že dobré zkušenosti s E-ONem máme jen, když nic nepotřebujeme a nic se nestane. Byla jsem u nich několik let, všechno v pohodě, než nastal problém. Nedohodla jsem se na snížení záloh (za 5 měsíců jsem spotřebovala 37 kWh, ale záloha byla 700 Kč měsíčně) a odpojili mi elektřinu. Volala jsem na call centrum, žádala jsem o ukončení smlouvy. Na RWE mi ale sdělili, že je nutné zachovat elektroměr, který si E-ON při ukončení smlouvy jinak vezme a posléze bude muset znovu zapojit. Volala jsem tedy znova na E-ON a požádala, ať mi nechají elektroměr, ale nepřipojují mě, že hodlám přejít k jinému dodavateli. Elektroměr mi nechali s tím, že mi tedy obnoví smlouvu. Bydlela jsem měsíc a půl (listopad – prosinec) bez elektřiny (jediný zdroj energie, který jsem měla). Pak si mě připojilo RWE. Od E-ONu jsem dostala vyúčtování – přeplatek 1501 Kč, na účet mi poslali 1 Kč. Když jsem platbu reklamovala, řekli mi, že když jsem chtěla zachovat elektroměr, tak mi zrovna obnovili dodávku elektřinu, (poněkud mi to ale zapomněli sdělit), že to udělali z dobré vůle (ale já o to nežádala a nikdy jsem ani nedostala žádný dopis od nich s tím, že mě znovu připojili) a tím pádem započetli přeplatek 1501 Kč s poplatkem 1500 Kč za znovupřipojení. Teď jsem u RWE a o E-ONu už nechci nikdy slyšet.

  • #122226 odpověď

   Vojta

   Nenechají Vám na místě elektroměr a zaroveň zruší smlouvu, jednalo by se po té o neopravněný odběr, takže Vás Eon v podstatě zachránil před problémy

 • #22766 odpověď

  Iveta

  Eon se chová na jihu nepředstavitelně. Po problémech jsem přešla k ČEZ. Eon má dodat plynoměr, ale čekáme a nic. Všechny doklady vyřízené, zákaznickou linku volám denně, bez výsledku. Dost často mi odpovídají naprosto mimo mísu…podám oficiální stížnost, jednání se zákazníkem mají otřesné! Jakoby se mstili, že jsem odešla jinam…

 • #22620 odpověď

  U eonu jsem byl spoustu let a nikdy mi nenabídli sebemenší slevu, až jsem hned jak to bylo možné přešel k B.E. Do týdne mi poslali nabídku údajně s mnohem vyšší slevou než od podomních prodejců. Má odpověď byla: dvacet let jste na mě kašlali, nyní kašlu já na vás. A udělal jsem dobře B.E. zpočátku byl levnější dodavatel, ale to už neplatí. Starám se nyní o několik lidí v starším věku (málokdo si to umí spočítat a porovnat) a při přesném srovnání EONu třeba s 3E zjistíte že eon patří k těm nejdražším a kdo uteče vyhraje. Když se tak zpětně ohlédnu, dá se říci že čím větší firma, tím je dražší. Dary ve formě „1000,- kč na ruku“ je klam na část lidí s určitou mentalitou a při podrobném propočítání jsem zjistil že sice dají 1000, ale přes rok minimálně vyinkasují o 4000,- kč navíc.
  Komunikace se až nyní trochu zlepšila kdy zavedli normální tel. číslo, ale dosud bylo pouze č. 840 xxx xxx. Dobrou komunikací vidím v č. 800 xxx xxx, případně Skype a samozřejmě kladný přístup operátora.

 • #22430 odpověď

  Petr

  Už několik let vždy zkouším najít lepšího dodavatele, porovnávám ceníky, nechávám si zasílat nabídky a vždy to servisem a cenou E.ON vyhrává. Nikdy jsem neměl problém s dodávkou, ani komunikací. Ano, nějaké trable byly, jako se vším a je třeba rozumě komunikovat. Zákazník chce své, firma se zase nesmí nechat ošulit a musí si vše pohlídat, to je pochopitelné. Nicméně vždy jsme se rozumě dohodli.

  V příbuzenstvu máme zkušenost i s jinými, jako Bohemia a další a jejich servis a schopnost dodat podklady, informace, atd, včetně komunikace, je daleko horší.

  Asi jsem k EONu „odsouzen“ na věky 🙂

 • #22257 odpověď

  Janina

  No když čtu některé příspěvky tak se nestačím divit. Osobně mám zatím dobrou zkušenost s firmou EON. Smlouvu jsem uzavřela napřímo přes stránky http://www.energie123.cz/products/eon-energie kde jsem hned využila i tisíc korun jako odměnu za sjednání 🙂 Ani jsem tak nešla kvůli úspoře – asi 6% vyšlo, ale spíš k velké firmě od malé firmičky, kde jsem furt měla akorát nějaké problémy s papírovaním. Přemýšlím spíš, že k nim přetáhnu ještě elektřinu a mohla bych uhrát na větší slevu. Co říkáte? Máte s tím zkušenosti? Díky moc

 • #22138 odpověď

  Milan

  Tak EON už u mě skoro zaparkoval , ale po tom co tady čtu jsem to velice rychle zvážil a jdu do něčeho jiného. Zvažoval jsem 3E, ale od toho mě taky odrazují, co na to říkáte?

 • #21543 odpověď

  Martina

  EON – UŽ NIKDY!!! EON je totálně neschopná společnost. Před 2 lety jsem jim poslala email ohledně změny korespondeční adresy – odpověd: ano, změnili jsme ji, skutečnost: nezměnili ji a pošta mi celé 2 roky chodila na starou adresu. Dozvěděla jsem se to až teď po 2 letech. Nyní jsem již 2x měnila přes ten jejich portál korespondeční adresu u jiného odběrného místa – žádná změna. Nyní jsem jim poslala výpověd s tím, že chci vědět, kdy smlouvy skončí, odpověd: jedna věta o tom, že to mám v obchodních podmínkách a sálodlouhý email o tom, jaký mají výhody, jakou mi dají slevu bla bla bla bla. Tak jim píši znovu, že chci pouze vědět, kdy budou smlouvy ukončeny, odpověd: podle zákona mi to nemusí sdělovat, mám to v obchodních podmínka. Naštěstí ty 10ti leté obchodní podmínky mám stále schované. Ale takové bandě neschopných lidí jsem platila tolik peněz ??!!! Platím měsíční poplatek 70,-, který ostatní společnosti vůbec nemají nebo ho mají mnohem nižší.

  • #23103 odpověď

   jája

   :-))))) tak koukám, že se u EONu nic nezměnilo! Před 8 lety jsme prodali byt a nastěhovali se do novostavby. Ihned jsem na EON, RWE a Vodárny hlásila změnu dodací adresy! RWE a Vodárny v pohodě, EON mi poslal složenku s vyúčtováním na starou adresu!!!! Bohužel jsem jí nezaplatila, protože jsem o tom nevěděla. Podotýkám, že na mě měli telefon i mailovou adresu!!! Zálohy 1 400 Kč měsíčně jsem pravidelně každý měsíc posílala, bohužel tam byl nedoplatek z doby stavby. No a co se nestalo???? Jednoho dne přišel trpaslík z EONu a odstříhl mi elektřinu! Divné je, že složenky posílali na původní adresu, (i když měli nahlášenou novou – doručovací), ale elektřinu jeli odpojit do místa spotřeby!!! Šmějdi. V RWE jsem zjistila, kdy přesně jsem změnu dodací adresy hlásila (obolávala jsem ten den všechny poskytovatele), tak mi to ochotně sdělili. Když jsem po EONu chtěla z toho dne a hodiny nahrávku hovoru (upozorňují u každého telefonátu, že si hovor nahrávají), bylo mě řečeno, že je to jen pro jejich účely!!! Takže jsem za jejich bordel musela zaplatit za znovupřipojení!!!

 • #20698 odpověď

  Karel

  EON ? po dnešní zkušenosti je hodnotím jako šmejdy s podobnými praktikami, jako ti na předváděčkách. Již od února chci přestoupit k novému dodavateli elektřiny a doposud se nezdařilo, jelikož neustále mění podmínky a hledají ve smlouvách administrativní chyby tak, aby měli důvod zamítnout žádost o přestup k novému dodavateli. Když mi cca 14 dní před uplynutím lhůty bylo sděleno, že eon mou žádost zamítl, zavolal jsem na jejich linku, abych se jich zeptal na důvod a případně jaká že to byla chybička. Výsledkem bylo zastrašování typu že ostatní mají skryté poplatky, že jen EON je solidní a když jim toto nevyšlo, žačali ze mě dělat vola, který neví, z čeho se cena elektřiny skládá a co to je DPH. Nutno podotknout, že veškeré ceny říkali bez DPH, aby člověka zmanipulovali. A když jsem se nenechal zastrašit ani zmanipulovat, paní se chovala stroze, začala si ověřovat osobní údaje a když jsem jí je sdělil, odpověděla, že nemá jistotu, že mluví se zákazníkem a tím je to pro ní z její strany uzavřená věc. Tak jsem to vzdal a zeptal se, jestli mám zaškrtnout jednu možnost ve výpovědním formuláři. I přes přesný popis toho, co chci udělat mi řekla, že neví co chci udělat a že když nevím, mám si zavolat dodavateli, o němž uvažuji. Připadlo mi to poněkud na hlavu, ptát se jiné firmy, jak mám vyplnit jejich interní formulář, ale nestálo mi to za to a hovor jsem ukončil. V konkurenční firmě mi sdělili, že EON dělá naschvály a hledá kde jaké skulinky, aby si své klienty udržel co nejdéle. Možná i proto, že Výpovědní lhůta je 3 měsíce a počítá se od prvního dne následujícího měsíce, takže s jedním zamítnutím si udrží zákazníka i po další 4 měsíce. Nevím, chápu, že chci od nich odejít, ale i tak jejich chování mi hlava nebere – vždyt i odcházející zákazník se může vrátit, ale co se mě týče, do EONu už nepáchnu, i kdyby dával k novým smlouvám zlatá prasata.

 • #19070 odpověď

  dana

  zkusila jsem ten tarifomat a dodavatele co mi nabizeli nebyli nic moc tak jsem si nechala eoun ale,byvaly manzel pracuje v jine firme a libil se mu plyn od eonu a to mu tarifomat dal.

 • #18792 odpověď

  franta

  Co se tyce E.ONu zadny problem nemam, bydlim v česke lípě, a kdykoliv si mohu zajit na pobocku do liberce, nebo tam přímo zavolat, vše rychle řeší, a nikdy se nestalo že by něco neposlali o co bych poprosil. A lidi vzpamatujte se že si vás Eon zapíše do dodávek až za měsíc… přečtěte si smlouvy máte to tam napsané že eon sí vás MŮŽE vzít AŽ za 1 měsíc po potvrzeni vsech okolnosti či jak to tam je napsané. ja přecházel od Bohemky (Největši zloděj co existuje, obzvlášt když jeho majitel vlastní zároven jeste další 3 „energicke podvodne firmy“) bohemka mi udelala smlouvu na 3 roky, eon si me mohl vzit az po roce aby se dodrzeli obchodni podminky, vse splnili tak jak rekli. nyní platím méně než u kterékoliv firmy a i Čez je ted dražší, co je nový ceník EON tak sem bezprostředně spokojen… neberte to 1 jednotka za 1071Kč což oproti bohemce? ktera měla 1 jednotku za 1641Kč ? ha nebudu nekomu sypat penize do kapsy, Aspon mam i pobocku kam si mohu zajit a vse resit z oci do oci… zakaznicka linka eonu, no co… pracuji tam brigadnice hovno vedi, je lepsi si volat nekomu kdo vam smlouvu zřizoval nebo si primo zajit do pobocky.

 • #14981 odpověď

  Petr

  Dobrý den, také mám špatné zkušenosti s EONem a musím si postěžovat:nastěhoval jsem se do bytu, po vystěhování předchozího majitele, který měl smlouvu s RWE, jsem si podal na lince 800 111 333 žádost o přepis smlouvy se změnou dodavatele na EON. Dodal jsem přes email potřebné odklady a čekal na návrh smlouvy – podle emailové odpovědi měla dojít do 5 dnů. Když se po 3 týdnech nic nedělo, urgoval jsem pracovníky přes zákaznickou linku. Strašně se omlouvali, a že mi návrh zapomněli poslat a že jej ihned posílají. Za odměnu mi ještě tentýž den odstřihli elektroměr!! Návrh smlouvy přišel až po týdnu!! Okamžitě tentýž den jsem jej poslal zpět podepsaný a čekám týden na boží smilování. Ještě musí přijít smlouva, teprve pak lze elektroměr namontovat. Prý to může (podle zákaznické linky) trvat až měsíc. Horší je, že jsme bez proudu. Poraďte: má cenu splolečnost EON urgovat, nebo jít k jinému dodavateli, třeba by byla elektřina puštěná dřív?

 • #14959 odpověď

  Milan Stoklasa

  Tak si nechte poradit od Tarifomatu, je to zadarmo. Nakonec mi dali Yello a jsem spokojen.

 • #14284 odpověď

  Roman

  Milá paní Málková, snižte si zálohy (jde to) a nebudete mít přeplatky. 🙂

 • #13929 odpověď

  malkova

  Zkontrolujte si datum splatnosti faktur od e onu, okrádají lidi.kdyz jim dlužíte peníze musí byť nedoplatky zaplaceny do 14 dnu ale přeplatky vrací az za 6 az 8 týdnů. Peníze si drží na svých účtech aby s nimi mohli pravděpodobně manipulovat.pokud mate např. měsíc zaplaceny dopředu vrací ho az po ročním vyúčtování.

 • #13609 odpověď

  Sedlakova

  Komunikace s firmou EON je opravdu zoufalá. Na konci roku 2012 jsme koupili rodinný dům a přepsali na EON formuláři změnu majitele. Nepřišla mi od nich žádná smlouva a po urgenci na EON v Českých Budějovicích mi nejprve sdělili, že smlouva je určitě odeslaná a po 20 minutách mi telefonovali na mobil, že máme tzv. stavební elektroměr. Začali jsme hned řešit trvalé připojení, ale toto trvalo EONu 3 měsíce!! Původně požadovanou smlouvu jsem nikdy neobdržela, zato si po 3 měsících naúčtovali téměř 60 tisíc!! Fakturu jsem reklamovala, bylo mi jen sděleno, že elektroměr (tou dobou již odmontovaný) je v pořádku. Jinak nic, žádné řešení mé reklamace, žádné zaslání kopie požadované smlouvy. \teď se ozvala vymáhací agentura, které jsem přeposlala veškerou korespondenci s EON s tím, že jim nic nezaplatím, dokud mi EON tu požadovanou smlouvu nedodá. Jsem zvědavá, kam to povede, jsem ochotná se i soudit.

 • #13099 odpověď

  Ruzickova

  Eon nevím kde začít.Faktura za rok 2013 na 23 tisíc tuhle spotřebu ve 3lidech kteří chodí domu z prace az po 18 hod.:) podali jsme reklamaci došel dopis s uvedeným datem kdy technik žádný nedošel došel az jiný den a vyjadreni eonu bylo ze areál byl znepristupnen a ze do areálu pustil pracovníka náhodný svědek:))) takže nás RD je areál a ten náhodný svědek co mel klice od domu a pustil pracovníka byl Muj manžel:) technik vyzval man6ela k podpisu tím podpisem si manžel dle pana Holoubka z Brna podepsal to ze elektroměr je v pořádku jsem rada ze manžel je tak kvalifikovaný a kompetentní k těmto stanoviskům.Pote došel další technik opět v jiný termín který byl sjednány naštěstí opět ten náhodný svědek byl doma a pustil do areálu technika a ejhle elektroměr je vadný pan Holoubek uznal 4 Měšice v roce 2014 ale reklamace byla podana za vyúčtování 2013 ale bohužel manžel svědek podepsal ze elektroměr je v pořádku:))) jinak je červenec a stále každý měsíc dojde dopis ze posílají technika poslední dopis 23.7. 2014 ve kterém stoji ze nas technik na kontrolu elektromeru navštíví 21.1.2014 jak to udělá? Se časové nějak z července teleportuje časové do ledna?:)))) a tento termín me chodí každý měsíc a Ja ani nepotřebují kontrolu elektroměr vyměnili Ja resim reklamaci vyúčtování ale pan Holoubek ke kterému se nikdy nedostanete komunikuje jen pres dopisi které porad dokola jen kopíruje.Dávám to ted do černých ovci ma někdo stejný problém? Prosím ozvete se díky

 • #10359 odpověď

  Simona

  Dobrý den, mám s E.onem dosti obdobnou zkušenost. Na smlouvu k zahájení odběru elektřiny jsem čekala měsíc. Ve smlouvě jsem měla čtvrtletní zúčtování, společnost mi však „údajně“ zasílala faktury měsíčně, které měly chodit na email. Inu nechodily a nechodily ani poštou, takže po třetím měsíci mi místo očekávané faktury za tři měsíce přišla upomínka k úhradě a jejich „bububu pošleme na vás exekuci“. Na lince si mě přehazovali jak horký brambor, nebyli mi schopní ani poslat všechny faktury. Když se částka výrazně lišila a já chtěla jednotlivé části doložit, abych věděla, za co všechno vlastně platím, nebylo to možné. Nakonec mi byl přislíben další email, který nikdy nedorazil. Poslední část faktury pak bez mého vědomí předala společnost na vymáhání, přitom jsme celou záležitost řešili a já i písemně udala, že částku zaplatím, pokud mi společnost bude schopná poskytnout, nebo alespoň na pobočce ukázat fakturu. Společnost MBA se mnou už vůbec nechtěla komunikovat. Všichni slibovali, jak si nechají platby a komunikaci doložit od společnosti E.on a když se záležitost táhla už týden, zjistila jsem, že si vymahací společnost navýšila provizi o další 4 000,-. Po dalším hovoru jsem zjistila, že mou věc vlastně nikdo moc neřeší a ať si to vykomunikuji s E.onem. Tam mě slečna odkázala zpět na MBA a nakonec mi v půlce věty zavěsila. Nezbylo mi, než částku uhradit a dál se dohadovat o neoprávněném předání na vymáhání. Celá záležitost se pořád táhne. Minulý měsíc jsem se vrátila z dovolené a zjistila, že nefunguje elektřina, na E.onu mi tvrdili, že v domě měli odpojit elektroměr, ale že se demontáž týkala jiného nájemníka. Čirou náhodou si pan technik spletl elektroměr a odpíchl mě místo sousedky. Na místě mého elektroměru visel jen papír pro nějakou paní Strnadovou. Když jsem jim to na pobočce ukázala, slečna jen pokrčila rameny, dala mi vyplnit žádost o znovu připojení a prý „nejspíš dostanu měsíc zdarma jako odškodné“. Podotýkám, že montáž trvala tři dny. To byla poslední kapka, takže jsem ihned podala žádost o ukončení služeb, poslala stížnost na jejich „epesní klientský přístup“ a přešla k RWE. Mimo jiné mě připojili ihned po výpovědní lhůtě od E.onu, neúčtovali mi připojení (což E.on tenkrát ano) a vychází mě o 200,- měsíčně méně. České firmy by si měly uvědomit, co je opravdový klientský přístup, než se s ním začnou všude ohánět. S RWE jsem zatím spokojená.

 • #9821 odpověď

  Lenka

  Dobrý den,
  já právě s EON řeším reklamaci o neúměrné spotřebě plynu. Musím potvrdit, že komunikace je opravdu nešťastná. Jde vidět, že pracovníci info@eon.cz jednají podle předepsaných scénářů a rozhodně nelze čekat, že problém někdo z nich uchopí a logicky vyřeší. Bohužel zároveň tito pracovníci tvoří zeď, přes kterou se dál než soudně zřejmě nedostanete. Pokud někdo znáte jinou cestu, jak se dovolat řešení problému, prosím dejte mi vědět.

  Také se domnívám, že přejít k RWE není problém, pokud si člověk pohlídá termíny. S RWE jsem předtím žádný problém neřešila, ale minimálně se k nim kdykoliv dovoláte zdarma přes Skype, což u EON nehrozí (tuším že 7 kč/min jsem platila za info linku 840 111 333 – samožřejmě cca 5 minut investujete pouze do automatu).

 • #9221 odpověď

  Jirka

  Zdravím,
  s manželkou jsme koupili byt v panelovém domě. Realitní kancelář za nás automaticky poslala formulář s přepisem bývalého majitele bytu na nás. Teď mám na stole Návrh smlouvy o sdružených službách dodávky elektřiny, který mám podepsat a odeslat na EON, ale po přečtení této diskuze su v rozpacích.
  Nicméně pokud to podepíši a posléze nejpozději do 20ti dnů před ukončením řádného smluvního období pošlu výpověď tak by v tom neměl být problém přejít třeba k RWE nebo má i s tímto někdo negativní zkušenost? Díky za odpověď

 • #9126 odpověď

  Honza

  Byl jsem zákazníkem eon (a jeho předchůdců) odjakživa. Ale o věrné, bezproblémové zákazníky patrně nestojí. Firma se stala jednou z nejdražších, svojí cenovou politikou mě donutila změnit dodavatele. Po doručení výpovědi mi poslali informaci o možnosti prémiového zvýhodnění stávajícího smluvního vztahu a návrh smlouvy s výhodnějším produktem oproti produktu který mám dosud sjednán, v jehož rámci mi nabízí znatelnou slevu ve formě individuální ceny. Musím ovšem RYCHLE podepsat aby se všechno vedoucí ke změně dodavatele dalo zrušit a stornovat (hlavně udělit všechny plné moci) a se mnou mohla být konečně uzavřena – pod tlakem mého ukončení smluvního vztahu – smlouva nová, výhodnější, z mého pohledu normální. Moloch usoudil, že si už nemůže tak cpát do chřtánu. Asi mu teče do bot… Takže jde to. Ovšem všechno je pozdě, špatně, pod tlakem. Nemůžu se zbavit dojmu, že mě to uráží. Že se mi vysmívají. Spoustu let je přeplácíme a nakonec dolézají s lepší cenou. Takhle ne….

 • #3617 odpověď

  Laďa

   Jde mi jen o to v řádné výpovědní lhůtě přejít od e.onu k novému dodavateli elektrické energie. Jaké problémy s tím ale mohou být spojené jsou až k neuvěření. Problém, je asi v tom, že s e.onem namám žádnou smlouvu. Původní smlouvy u zákazníků Jihomoravská energetika , a.s. byly asi „automaticky“ převedeny pod e.on – nikdy jsem ale o tom nebyl oficiálně informován. (Žádná smlouva s e.onem  tedy neexistuje, a v podobné situaci musí být tisíce domácností) A tak nemám základní informace pro výpověď smlouvy jako je číslo smlouvy, výpovědní lhůta apod. O to jsem žádal několika způsoby, ale komunikace s e.onem je následující: Na infolince vám žádné podstatné informace neřeknou vůbec, na e-maily nereagují vůbec, na žádost poslanou dopisem odpověděli, ale pouze na jednu z několika informací o kterých jsem je žádal. Výsledek je takový že po měsících usilovné snahy podat výpověď smlouvy jsem pořád na začátku. Vždy jen smlouvu zamítnou, ale neuvedou objektivní důvod ( vždy jen že výpověď není v souladu s…). Vyjádření k žádosti na výpověď smlovy vám nepošlou ani v zákonem stanoveném termínu. O vše musíte žádat dopisem ale vše od nich strašně trvá a vše neúměrně protahují s jasným cílem, že to zákazník vzdá, nebo u nich zůstane dýl díky průtahům z jejich strany. Nepřipadám si jako jejich zákazník, který je roky živí, ale jako jejich vězeň. Po několika zamítnutých žádostech si vůbec nevím rady jak z toho ven. Zamítli všechny výpovědi které podal mnou zplnomocněný nový dodavatel ke kterému bych chtěl přejít.

  • #3647 odpověď

   Marcela

   Dobrý den, mám s e.onem naprosto stejnou zkušenost, už několikrát jsem se pokusila prostřednictvím nového odběratele (3e) od nich odejít a jsem na tom úplně stejně jako vy – výsledek nulový. Jsem vzteky bez sebe a přemýšlím, co dál. Stejně jako vám i mně přestup neumožnili a teprve po několika telefonátech jsem se dozvěděla důvod, proč to nelze (ten mně původně odmítali sdělit!), že prý nový dodavatel nedodržel výpovědní lhůtu, kterou ze stejného důvodu jako vy dávno neznám (původní smlouva s Jihom.energetikou) a nejsem schopna ji zjistit ani od samotného e.onu. Prostě začarovaný kruh. To vše samozřejmě cíleně, jak píšete, aby to zákazník nakonec vzdal. Nejhorší je, že se nelze nikoho kompetentního nedovolat a ani není možné dojít na jejich pobočku (Brno), protože vás přes vrátnici nikdo nepustí! Prostě nedobytný hrad. Tak přemýšlím, zda se třeba neobrátit na Energetický regulační úřad, možná by nebylo od věci se o to pokusita sepsat stížnost. Jejich chování je vrchol arogance a jen mě mrzí, že nejsem ten typ, který by to dal do médií, to bych jim moc přála. A určitě by potom všechno šlo „ráz naráz“. Ale já to nevzdám :o)))

   • #3658 odpověď

    Robert

    Mám s firmou EON úplně stejnou zkušenost. Pokouším se od nich odejít už od května roku 2012 a stále to není možné. Všechny výpovědi zamítají, každou z jiného absurdního důvodu, například: na smlouvě je vázána nějaká podmínka (neřeknou jaká) nebo výpověď byla dána s tříměsíční výpovědní lhůtou, ale správně má být měsíční. Zatím vrcholem je poslední důvod: když konec měsíce vyjde na víkendový den, tak výpověď neplatí, protože se správně musí podat k prvnímu následujícímu pracovnímu dni.

    Při telefonátech na zákaznickou linku jsou arogantní, potřebné informace neposkytují anebo až po několikerých urgencích. Už se těším, až budu pryč. Mezitím si budu stěžovat na ERÚ a řešit to s právníky.

    • #3662 odpověď

     Srix

     Máte dvě možnosti jak tato data získat. Zaslat doporučeným dopisem žádost na E.ON – zákaznické služby, žádost o dělenídatum ukončení smluvního vztahu a ukončení obstrukcí. E.ON jako signatář kodexu ERÚ ke kterému se s velkou slávou přihlásil, nesmí zamčovat důležité náležitosti smlouvy …. bla bla bla… že to tak není, může dokázat každy kdo se pokusil s E.ONem a jejich call centrem dohodnout. Jejich argumenty u již vypovězené smlouvy že důležité náležitosti smlouvy nesdělují telefonicky, chrání údaje zákazníka před třetí osobou, a spousta jiných nehorázných výmluv.

     Druhá je nechat na dodavateli,  on by mněl přijít na způsob jak si pomoci sám. Radit jim nebudu, ale Vám radím jak si pomoci, když to nezvladá obchodník.

     Srix

     • #3663 odpověď

      Srix

      Mohu-li doporučit, ty hovory si nahrávejte….

  • #3619 odpověď

   Jirka

   Zkušenosti spojené s EON  ať už změna dodavatele, ukončení a pod. jsou nad možnosti normálních zákazníků. Je mi líto všech kteří uvedené změny potřebují s EON řešit, hlavně starších lidí. Mám čtyři odběrné smlouvy a tři místa když EON přišel na trh ROK trvalo než mi je dokázal účetně rozlišit ale teď přišla změna  a to bylo opravdu PEKLO dvě místa už mám převedena a na dvouch smlouvách pracuji. JAK NA TO ? Mně se jako nejrychlejší postup povedlo změna zákazníka já ukončím a manželka nebo syn zahájí s novým dodavatelem a u nového dodavatele se změní zákazník opět na mne. A JE TO !!!! Přeji všem mnoho úspěchů. Daří se mi současné partnery EON převádět jinam a Všem to doporučuji. S pozdravem bez EONu je líp.

   • #10109 odpověď

    silva

    Taky by mě ten postup velmi zajímal. V létě bude synovi 18 let, mohla bych ho použít. 🙂

   • #3627 odpověď

    Standa

    Mohl by jste prosím popsat podrobněji Váš postup při změně na rodinného příslušníka. Mám stejný problém a nemohu se eon zbavit. Díky

 • #3564 odpověď

  Martina

  Dobrý den, řeším teď s E-on špatně vyhotovenou smlouvu, na základě, které nám spočítali spotřebu za necelé dva měsíce na 4.963Kč – 1,870 MWh, což je naprostá hloupost a proto jsme pátrali, kde by mohl být problém, nakonec jsme našli. Stavy v předávacím protokolu jsou úplně jiné než ve smlouvě, operátorka call centra mi sdělila,  že bohužel, ale pokud je smlouva podepsaná, nic se nedá dělat. Můžete mi prosím poradit? Není přece možné, abychom platili za chybu, která vznikla. Jde smlouva reklamovat?  Děkuji za odpověď

 • #2857 odpověď

  Ludek Novotny

  Dobry den,

  jsem zákazníkem Eonu a den před odjezdem do zahraničí jsem od nich obdržel vyúčtování s Dodatkem. Dodatek se mi zdá nevýhodný už jenom proto, že mě zavazuje na další 3 roky. Proto mám zájem přejít k jinému dodavateli, celkem mě oslovil Elimon. Jelikož jsem ale v zahraničí až do konce srpna, nevím, jestli nebudou nějaké komplikace s nepodepsáním dodatku a pozdějším přechodem k Elimonu. Máte někdo nějaké rady, zkušenosti? Na dodatku se nic nepíše o termínu, do kdy se musí podepsat.

  Díky, Luděk

  • #2858 odpověď

   Jenda

   Dobrý den pane Novotný,

   když podepíšete dodatek, tak pomůžete E.ONu, protože on si Vás zaváže do konce Vašeho  života (automatické prodlužování) a Vám se trochu znesnadní změna dodavatele. Do teťka jste  mohl změnit dodavatele kdykoliv, nyní jenom, když změní podmínky nebo cenu. Dodatek pomůže jenom E.ONu ne Vám, nic nepodepisujte, k tomu Vás nikdo nemůže nutit. 

   Jenda

   • #2987 odpověď

    Vlada

    taky resim jestli to ted podepsat, ale nevim jaky bych od nich mel mit servis v pripade potreby (kryti do 2000Kc) – prijde me to jako treba na kotel. jinak odejit lze i driv, ale je tam sankce 1000Kc. nicmene to asi nepodepisu.

    • #122524 odpověď

     Miky

     Co je pozitivní, že Eon už nedělá podomní prodej, ale začal využívat makléře nějakého Petra Morcinka to zní docela zajímavě https://www.info.cz/energetika/petr-morcinek-portfolio-rozsirime-o-sluzby-spolecnosti-e-on-30434.html

    • #3520 odpověď

     Jaja28

     Také jsem tento dodatek nepodepsala. Je to tak šalamounsky psané, že se v tom člověk úplně ztrácí. Mažou med kolem pusy, že poskytují servis v různé výši Kč plnění, ale to hlavní a podstatné celého dodatku je to, že se zavážete na 3 roky zůstat u tohoto dodavatele. I když třebas právě nyní neuvažuji o změně dodavatele, tak už z pouhého principu, že mě někdo k něčemu vysloveně nutí tento dodatek nepodepíši.

 • #1964 odpověď

  Milan

  Dobrý den, já jen nechápu tazatelku – Vám už se někdy stalo že by přestal jít plyn?  Mě tedy ještě ne.  Nebo respektive stát se to může snad jedině vpřípadě, kdy vám v domě něco spravují nebo mění plynoměr…    A když vám něco přestane fungovat v bytě (spotřebiče nebo rozvod), tak to už nepatří dodavatelovi ale vám tak na to si můžete sjednat jakéhokoliv plynaře.

 • #1917 odpověď

  AA

  Dobrý den.

  jestliže řešíte plyn od června, zatím Vám nezbyde nic jiného než počkat až bude zahájena dodávka a pak hlídat změnu ceny, aby se dalo odstoupit od smlouvy. Obecně totiž opravdu může „papírování“  trvat až tři měsíce a běžné lhůty pro zastavení změny už dávno prošly. Vybrat si obecně můžete jakéhokoliv dodavatele, ne však vždy je nejnižší cena to pravé ořechové. A pro každou sazbu (u elektřiny) a odběrové pásmo (u plynu) může být optimálním dodavatelem někdo jiný. Chcete-li poradit, ozvěte se.

  Aleš Andr                analyza@centrum.cz                   http://www.analyza-energie.cz

  • #2469 odpověď

   Marie Benešová

   Dobrý den po přečtení vašeho přízpěvku chci poradit protože zrovna řeším jestli mam skončit u RWE a jít k e-onu díky Marie Benešová

  • #2022 odpověď

   Zdena

   Dobrý den,potřebovala bych poradit,nedávno jsem podepsala smlouvu s jistou firmou xenerie a jelikož je už pozdě odstoupit,tak ted‘ nevím jak postupovat.Smlouva je na dva roky.Neznám tuto firmu a vím,že jsem udělala hloupost.Tito lidé jsou dobře vyškolení a ví jak přesvědčit zákazníka.Přitom tolik lidí jsem už od dveří vyhodila.!!!Snad mi poradíte,předem děkuji Zdenka.

   • #2030 odpověď

    Jenda

    Zdravím,

    nyní už to není složité, zákazník může odstoupit od smlouvy s dodavatelem, když dodavatel zdraží cenu. Dodavatel na zvýšení cen musí zákazníka  upozornit a zároveň musí mu oznámit, že má právo od smlouvy odstoupit, když nebude souhlasit. Názor Energetického regulačního úřadu je ten, že dodavatel musí v případě zdražení Vám zaslat doporučený dopis nebo email s potvrzeným příjmem se zpávou o zdražení.

    Elektřinu budou zdražovat od ledna 2012 a zprávu a nový ceník by měl být k dispozici  od konce listopadu. Plyn teď zdražují všichni, je potřeba sledovat na jejich stránkách aktuality, měli by to alespoň tam oznámit.

    Ještě je otázka, zda máte jednu smlouvu na obě komodity (plyn i elektřinu), Pak ukončíte odběr obou komodit.  Pokud na každou komoditu zvᡚť, tak musíte napsat dvě odstoupení v době zdražení každé komodit.

    Návod jak napsat odsoupení je na :

    nebo můžete požádat nového dodavatele, kterého si vyberete, ten to za Vás vyřídí.

    Jenda

    • Odpověď byla upravena před 5 roky, 11 měsíci uživatelem  admin.
    • Odpověď byla upravena před 5 roky, 6 měsíci uživatelem  Petr Woff.
  • #1969 odpověď

   Nosek josef

   Chci změnit dodavatele plynu RWE na EON co mě poradíte

   • #122514 odpověď

    Mirek

    Jak jsem četl k Eonu se přejít i pomocí makléře, který Vám pronajme byt:https://www.info.cz/energetika/petr-morcinek-portfolio-rozsirime-o-sluzby-spolecnosti-e-on-30434.html

   • #3530 odpověď

    Pavel Pilc

    Dobrý den,chtěl bych přejít na odběr plynu k E.on.Dělám dobře ? Můžete mne doporučit jiného dodavatele.Který je solidní dodavatel na elektriku.Mám větší dům se spotřebou cca 4500 W ročně a jsem z hradeckého hraje.

                    Předem děkuji.Pavel Pilc  tel 604625862

   • #3529 odpověď

    Pavel Pilc

    Dobrý den,chtěl bych přejít na odběr plynu k E.on.Dělám dobře ? Můžete mne doporučit jiného dodavatele.Který je solidní dodavatel na elektriku.Mám větší dům se spotřebou cca 4500 W ročně a jsem z hradeckého hraje.

                    Předem děkuji.Pavel Pilc  tel 604625862

   • #3528 odpověď

    Pavel Pilc

    Dobrý den,chtěl bych přejít na odběr plynu k E.on.Dělám dobře ? Můžete mne doporučit jiného dodavatele.Který je solidní dodavatel na elektriku.Mám větší dům se spotřebou cca 4500 W ročně a jsem z hradeckého hraje.

                    Předem děkuji.Pavel Pilc  tel 604625862

   • #2511 odpověď

    Julie

    EON jenejhorší poskytovatel, je arogantní a není nejlevnější, baví se s vámi jen když se opozdíte s platbou  a hned by vás odpojil. Já od eonu odcházím

   • #2435 odpověď

    lukas

     už mám dva roky české energetické centrum a oproti tomu co jsem platil e-on a rwe tak ušetřím moc mám na elektřině spotřebu 2,1 a na plynu 2300 kubíků ušetřil jsem cca 6000 oproti tomu co jsem platil dřív zhruba stejná spotřeba navíc mají pobočku v mém městě uprava záloh není problém stačí zajít na pobočku nebo zavolat na mobil pánovi a ten vše zajistí už byl dvakrát i u mně zda je vše v pořádku to je servis jsem ze Znojma a jsem moc spokojen e-on i rwe by se měli hodně učit od této firmy.

    • #3525 odpověď

     antalon

      energetické centrum je jedna z nejhorších společností co jsem zažil, hlavně úspora minimální a k tomu pojištění domácnosti, které je člověku úplně k ničemu… to znamená stálý měsíční plat za 250 kč vyhozených z okna… vůbec nedoporučuji

  • #1928 odpověď

   Jarmila Urbánková

   Chci si sjednat odběr elektřiny a plynu od e-on. Dost to spěchá, jelikož až příští týden nám budou dělat přípojku elektřiny ze sloupu, ale elektrárna chce okamžitého odběratele. Dále mám tesco clubcard kterým je e-on  novým partnerem, nabízí zakazníkům při sjednání odběru elektřiny a plynu 5000 clubcard bodů. Když jsem najela na http://www.stránky e-onu, tak stránka hlásila eror nevím, co si mám otom myslet. Chci radu zda si sjednat služby u e-on nebo né. Děkuji za odpověď urbánková

 • #1916 odpověď

  Jenda

  Tak si vyberte nějakou menší firmu, já mám dobré zkušenosti s Elimonem. Plyn i elektřina je všude stejná, když by náhodou malá firma zkrachovala , tak Vás stejně automaticky přepnou k RWE nebo E.ONu. Jen si dejte menší zálohy.

  Nedávno, když se zdražoval plyn, tak se RWE nestyděl zdražit o měsíc dřív, jen aby neprodělal, tak myslí na zákazníka.

  Jenda

  http://www.energy.php5.cz

 • #1252 odpověď

  Hanka

  Dobrý den všem, jen se chci podělit o zkušenost s firmou E-ON. Tato firma nekomunikuje dříve než za týden, když jim odešlete e-mail. Poté, Vám příjde odpověď s obsahem: Vážený zákazníku, Váš dotaz je v řešení. Uběhne další týden a dostanete odpověď, která nedává smysl. Možná je možné s touto firmou ušetřit, ale osobně tomu nevěřím a hlavně pokud se takto chovají k zákazníkům, co asi nastane, když plyn přestane z nějakého důvodu jít? Za jak dlouho ho asi znovu pustí, za měsíc? Jsme jimi opravdu zklamaní a vzhledem k tomu, že od nich máme elektřinu, zrušíme i tu. Plyn máme od RWE a chtěli jsme přejít k E-ON, do dnešního dne nám však nepřišla smlouva (opět odpověď, požadavek je v řešení, toto celé již trvá od června 2011). RWE je sice drahé, ale o zákazíka se stará dobře a snaží se si ho udržet. Asi za to těch 5000,- které bychom údajně přechodem k E-ON uspořili (ale kdo ví, je-li to vůbec pravda) stojí. Máte jinou zkušenost??? Hezký den, Hanka

Odpověď na: E-ON zkušenosti

<a href="" title="" rel="" target=""> <blockquote cite=""> <code> <pre> <em> <strong> <del datetime=""> <ul> <ol start=""> <li> <img src="" border="" alt="" height="" width="">