Hlasujte pro vítěze Ekologického oskara a vyhrajte auto


20. 7. 2016

Autor

Letošní rok o vítězích soutěže Ekologický oskar rozhoduje veřejnost v on-line hlasování. Svůj hlas můžete poslat jednomu ze dvou nominovaných projektů v každé kategorii. Hlasující mají možnost vyhrát auto ŠKODA Citigo G-TEC a navíc svým hlasem pomohou získat úsporné osvětlení základní a mateřské škole Trhové Sviny.

Hlasování veřejnosti o nejlepší projekty na úsporu energií a ochranu životního prostředí odstartovalo. Každý může poslat svůj hlas jednomu ze dvou nominovaných projektů v soutěžních kategoriích Obec, Kutil, Firma, Mládež a Stavba. Společnost E.ON poskytne za každý hlas deset korun na realizaci E.ON úsporného osvětlení v základní a mateřské škole a sportovní hale ve městě Trhové Sviny,“ říká Michael Fehn, předseda představenstva E.ON Czech Holding AG. Výběr města Trhové Sviny není náhodný. Město vyhrálo Ekologického oskara v kategorii Obec v roce 2012 a od té doby soutěž významně podporuje. Umožnilo  například testování loňského vítězného projektu v kategorii Nápad, mikroelektrárny WAVE,  v rámci vlastního Tepelného hospodářství.

 

Tip: Stále můžete soutěžit se svým Nápadem!

V kategorii Nápad je přihlašování projektů stále otevřené. Přihlásit můžete svůj nezrealizovaný projekt zaměřený na úsporu energií či ochranu životního prostředí až do 15. srpna.

 

Vyberte vítěze jednotlivých kategorií

V kategorii Obec soutěží projekt města Litoměřice, které šetří energie nezávisle na rozpočtu města a do úspor zapojilo také své obyvatele. Proti němu budou stát padesátkrát menší Haňovice na Hané, jež právě díky omezenému obecnímu rozpočtu šetří finance a energie spoluprací obce a místních podniků. V kategorii Firma  uspěla společnost Slavona s inovativním technologickým řešením vyráběných posuvných dveří pro pasivní domy a o vítězství se utká s hotelem Na Farmě, který na jednom místě vyrábí a spotřebovává veškeré energie i produkty, a navíc zpracovává bio odpad sousední vesnice.

 

Hlasujte pro vítěze a vyhrajte automobil

Tipněte si při hlasování, kdo se stane celkovým vítězem a jaký bude celkový počet hlasujících. Na soutěžícího s nejpřesnějším odhadem čeká vůz ŠKODA Citigo G-TEC k užívání po dobu jednoho roku zdarma. Další soutěžící v pořadí mohou vyhrát úspornou sušičku, podlahový vysavač značky Miele či dárkové balíčky Ekologického oskara.

 

Za Mládež bojuje o oskara iniciativa mladých školáků ze Zbirohu, kteří již v dětském věku chrání životní prostředí a sami získávají finanční prostředky na své aktivity. Druhou nominaci v soutěži získalo dětské zážitkové experimentárium, které je svým tématem energeticky úsporného stavění a zábavným pojetím unikátní v celé Evropě. V kategorii Kutil proti sobě stojí pravý český kutil a iniciativa, jež u nás nové kutily vychovává. Jaromír März se svým vlastnoručně vyrobeným solárním automobilem a elektrokoloběžkou bude soupeřit s Národním technickým muzeem Praha, které pořádá technické soutěže pro mládež.

V letošní nové soutěžní kategorii Stavba byla nominována secesní vila, kterou se podařilo přestavět na moderní polyfunkční dům, aniž by ztratila svůj půvab z roku 1907, a moderní dům nad vodopádem v Telči postavený na nevyužívaném pozemku pod hrází rybníka, který přesto zapadá do historické zástavby. Obě budovy přitom dosahují nejnižšího stupně energetické třídy A.

Vítězové jednotlivých kategorií budou představeni v říjnu na slavnostním vyhlášení, které již tradičně odvysílá Česká televize. Hlasovat můžete až do 30. září 2016 na www.ekologickyoskar.cz/hlasovani.


Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *