Jak čeští dodavatelé pečují o své zákazníky: porovnání tradičních dodavatelů energií

(Komerční sdělení) Také dodavatelé energií se řídí pravidlem, že každá sleva nebo výhoda potěší. Nabídka bonusů se však u jednotlivých dodavatelů významně liší. Nejvíce toho svým zákazníkům nabízí tradiční dodavatelé: premiantem je společnost E.ON.


7. 4. 2014

Autor

V posledních letech jsme si zvykli, že o nás dodavatelé služeb (a mezi nimi i energetické firmy) stále více pečují. Samozřejmostí je dnes poskytování kvalitního zákaznického servisu či poradenství. Zvykli jsme si na soutěže, akční nabídky a výhodné slevy. Využijete však tyto bonusy v běžném životě? Rozhodně ano!

Dodavatel vám pomůže s havárií

Základem dobrého dodavatele je kvalitní zákaznický servis. Pro řešení záležitostí souvisejících s vaším odběrem elektřiny a plynu dnes nemusíte využívat pouze infolinku nebo zákaznická centra. Pokud máte přístup k internetu, řadu informací můžete získat sami, prostřednictvím online obsluhy vašeho zákaznického účtu. Tyto služby jsou zdarma.

ČEZ a E.ON provozují linku, přes kterou můžete přivolat nejenom elektrikáře.

ČEZ a E.ON vám navíc k základním zákaznickým službám nabízejí i ty asistenční, které vám výrazně usnadní řešení případné havárie v domácnosti. Pokud jde o například E.ON Servis+ znamená to, že v případě potřeby můžete prostřednictvím nonstop linky obratem obstarat zásah zkušeného elektrikáře, instalatéra, plynaře, sklenáře, topenáře či zámečníka. Služba pokrývá náklady na výjezd specialisty do výše až 5 000 Kč s tím, že počet takových zásahů není v rámci jednoho roku nijak omezen.  Za 25 Kč měsíčně, které za službu zaplatíte, získáte ještě další 2 000 Kč na pozáruční servis domácích běžných domácích spotřebičů, jako jsou pračka nebo lednice. U ČEZ se zcela srovnatelná služba nazývá ČEZ ASISTENT a její fungování i charakteristiky jsou více méně stejné.

Výhody a slevy pro každý den

Častěji pravděpodobně využijete bonusy v podobě slev. Společnost E.ON vám  za každou uhrazenou zálohu za elektřinu a plyn zdarma připíše body na kartu ClubCard obchodního řetězce Tesco. Ještě více tak můžete využít věrnostní program, který je s kartou spojen a nakupovat výhodněji. Jako zákazníci E.ON máte dále nárok na slevu na spotřebiče Gorenje, kvalitní šetřiče vody Watersavers, nový plynový či elektrický kotel nebo elektrokolo. Výhod je skutečně celá řada.

Velká energetická společnost vám zprostředkuje slevu na elektrospotřebiče nebo plynový kotel.

ČEZ a RWE nabízí svým zákazníkům slevy zejména na volnočasové aktivity. Méně vás budou stát vstupenky do kina, dovolená nebo skipass na vybraných místech České republiky (RWE KARTA). Společnost RWE dále nabízí i slevy na stavbu a rekonstrukci nebo nákup nábytku. U ČEZ získáte prostřednictvím programu Šťáva slevy na jídlo, sport nebo třeba ubytování.

Poradí vám, jak ušetřit

Vybraní dodavatelé svým zákazníkům také radí, jak snížit spotřebu elektřiny a plynu. Spolehnout se v tomto ohledu můžete zejména na společnosti Pražská energetika, RWE a E.ON. První prostřednictvím svého Energetického poradce PRE poskytuje praktické tipy pro vaši domácnost, které najdete také na webu Šetřím energii od RWE. Pražská energetika vám navíc zapůjčí přístroje pro měření vlastní spotřeby.

Solidní dodavatel elektřiny vám vysvětlí, jak minimalizujete svoji spotřebu, aniž byste museli snižovat svoji životní úroveň.

Společnost E.ON zveřejňuje na webu EkoBonus pravidelné rady, jak omezit svou spotřebu energií. Návody dále kombinuje s možností kontaktovat E.ON Poradenské centrum, které  pomůže nejen v otázkách spotřeby, ale také s energetickým auditem, průkazem energetické náročnosti nebo vám bude asistovat při získávání dotace v programu Zelená úsporám.

Kdo nabízí nejvíce?

Nadstandardní výhody a bonusy se u českých dodavatelů energií liší. Nejvíc na své zákazníky myslí společnost E.ON: v provozu domácnosti oceníte většinu služeb, na které máte jako stávající zákazník nárok.

Do portfolia služeb společnosti E.ON navíc přibyl také produkt E.ON Zajištění, které vás pojistí pro případ ztráty práce nebo hospitalizace. To je společně se slevami na nákup v Tescu nebo pozáručními opravami spotřebičů výhodou, kterou v praktickém životě ocení snad každý z nás.

Jaké bonusové služby nabízí čeští dodavatelé?
E.ON ČEZ RWE Pražská energetika
Online obsluha účtu x x x x
Asistenční služby
(havárie v domácnosti)
x
(E.ON Servis+)
x
(ČEZ ASISTENT)
Asistenční služby
(opravy spotřebičů)
x
(E.ON Servis+)
x
(ČEZ ASISTENT)
Pojištění pro případ
hospitalizace a ztráty zaměstnání
x
(E.ON Zajištění)
Slevy na zboží a služby x x
(ČEZ Štáva)
x
(RWE KARTA)
Poradenství se snižováním
spotřeby energií
x
(www.ekobonus.cz)
x
(program Šetřím energii)
x
(Energetický poradce PRE)
Štítky: