Jistota 2016: Primagas vyplňuje přání českých domácností

Specialista na plynná paliva vloni pořádně rozšířil svoji klientelu. Dalším zájemcům posílá Jistotu 2016!


31. 3. 2015

Autor

(Komerční sdělení) Plynem bývá označovaná bezbarvá směs, kterou většina tuzemských domácností vytápí, ohřívá vodu nebo vaří. Jde o ekologické a ekonomické palivo s vysokou energetickou hodnotou. Ve skutečnosti existuje několik plynů – paliv. Jejich široké spektrum pokrývá společnost Primagas. Prodává LPG (zkapalněné ropné plyny), LNG a CNG (zkapalněný a stlačený zemní plyn), i zemní plyn pro domácnosti. Českým rodinám zřejmě rozumí a dokáže naplňovat jejich přání. Vždyť počet odběrných míst zemního plynu, které Primagas zásobuje, vloni stoupl o 134 %!

Důležitou roli hraje samozřejmě cena, potažmo obchodní podmínky. Primagas dlouhodobě obsazuje přední příčky v nezávislých kalkulačkách. V tarifu Jistota 2016 navíc garantuje, že cena dodávky neporoste přinejmenším do konce následujícího roku! Nemusíme analyzovat energetické burzy ani napjaté mezinárodní vztahy, aby fixace vypadala slibně. Průměrná cena zemního plynu zase stoupla Novým rokem 2015. Spočítejme, k jaké úspoře může vést Jistota 2016!

Vlastní úsporu si spočítejte ZDE.

Tarif Jistota 2016 objednáte v kalkulačce plynu anebo přes web dodavatele.

Jistota 2016 udrží cenu nízko do konce následujícího roku

Časovým horizontem cenových žebříčků většinou bývá fakturační období. Ovšem Jistota 2016, jak název tarifu napovídá, znamená garanci nezdražování do konce roku 2016! Pohlédněme tedy dál. Sečtěme a porovnejme, jaké účty může dostat domácnost, která zemním plynem vytápí prostorný rodinný dům 2 roky. V současné situaci zjistíme, že zákazník Primagasu ušetří až 17 678 Kč!

Vytápění rodinného domu (60 MWh/2 roky)
region RWE Praha
Primagas: Jistota 2016
75 102 Kč 73 428 Kč
E.ON Energie: Standard plyn 80 432 Kč 78 758 Kč
Pražská plynárenská: Plyn 86 792 Kč 85 118 Kč
ČEZ Prodej: Comfort 88 140 Kč 80 860 Kč
Bohemia Energy entity: Garance 90 784 Kč 81 196 Kč
RWE Energie: RWE plyn Standard 92 780 Kč 91 106 Kč

Zemní plyn zabírá největší výřez v pomyslném koláči paliv, kterými vytápíme svoje domovy: asi 35 %. Jak vidno, většina domácností upřednostňuje jiné zdroje (například centrální teplárny většinou spalují uhlí). Další příklad spočítejme pro rodinu, která plynem pouze ohřívá vodu a vaří. I tentokrát vychází tarif Jistota 2016 nejlépe a potenciální úspora pokryje třeba vánoční dárky!

Ohřev vody a vaření (16 MWh/2 roky)
region RWE Praha
Primagas: Jistota 2016 24 386 Kč 23 384 Kč
E.ON Energie: Standard plyn 27 022 Kč 26 020 Kč
Pražská plynárenská: Plyn 28 036 Kč 27 034 Kč
ČEZ Prodej: Comfort 28 074 Kč 25 682 Kč
Bohemia Energy entity: Garance 28 888 Kč 25 776 Kč
RWE Energie: RWE plyn Standard 29 552 Kč 28 550 Kč

Pozn.: Uvádíme kompletní, aktuálně účinné ceny, včetně současných distribučních poplatků a DPH. „Regionem RWE“ myslíme území, na kterém provozuje distribuční soustavu plynovodů společnost RWE GasNet, to znamená téměř celou Českou republiku. V Praze vykonává tuto funkci Pražská plynárenská Distribuce, v Jihočeském kraji společnost E.ON Distribuce.

Štítky: , ,

Komentáře

4 thoughts on “Jistota 2016: Primagas vyplňuje přání českých domácností

 1. J.Kraus napsal:

  Dobrý večer, chci se jen zeptat na fakt, proč při porovnání ceny zemního plynu uvidíte do kalkulaček produktovou řadu RWE Standard? Všichni nebo alespoň výrazně větší část klientů už má u RWE dávno sjednaný jiný produkt s výhodnější cenou plynu. Jenom pro ty třeba co nevědí RWE TIP 23, plyn Optimal, Extra + apod. Jenom klamete lidi, pokud porovnáváte nejlepší nabídky alternativních dodavatelů energií, srovnávejte je s nejlepší nabídkou dominantních dodavatelů jako je právě CEZ nebo RWE a pak zjistíme že ty zázračné úspory které ukazujete jsou zavádějící.
  S pozdravem
  J.Kraus

  • Petr Woff napsal:

   Dobrý den, pane Krausi, díky, že zmiňujete širší souvislosti. Například RWE skutečně prodává asi 14 „produktů“ zemního plynu: Benefit, Benefit+, eStart, Extra+, Ideal, Optimal, Plus, Profit, Relax+, Standard, Termo, Tip 12, Tip 23, Tip 23+. Přesto si nemyslím, že Primagas ve svém komerčním sdělení „klame lidi“. Škoda, že tak extrémním výrokem shazujete svůj jinak hodnotný komentář. Článek přece zve do místní kalkulačky, kde uvidíte tarifů RWE řadu. Pokud znáte nějaký produkt dominantního dodavatele, který je levnější než Jistota 2016, prosím, sdělte mi jeho jméno, abych jej mohl neprodleně přidat.

   • Josef Kraus napsal:

    Dobrý den, nic proti reklamám společnosti Primagas a změn dodavatele energií. Každého svobodná volba. Reagoval jsem pouze na samotnou propagaci cenové nabídky vs spotřeba. Vaši nabídku ohledně srovnání cen při prokazatelných spotřebách si beru k srdci a určitě čekejte přímé srovnání cen a to v nejbližší době od několika dodavatelů najednou. Aspoň si bude moc čtenář udělat obrázek a svoji spotřebu si tak porovnat na přímo. K porovnání bude každému stačit pouze znát výši své zálohy na plyn v dané periodě.
    Zdraví J.Kraus

    • Petr Woff napsal:

     Výborně.
     Jenom poznámka: Čtenáři si samozřejmě mohou porovnat svoji spotřebu na přímo, a to v kalkulačce, o které jsem mluvil: http://www.cenyenergie.cz/plyn/kalkulacka/ Je tam taky možnost zadat jenom výši svojí zálohy v dané periodě, a získat tak ORIENTAČNÍ cenu. Tento postup totiž logicky nemůže zohlednit doplatky/nedoplatky, a proto není tak přesný jako výpočet podle konkrétní spotřeby.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *