7 věcí, které byste měli vědět

Monopoly skončily a díky tomu máte možnost vybrat si své dodavatele elektřiny a plynu a ušetřit tak nezanedbatelné peníze! Jak na to a jak k tomu můžete využít portál Ceny energie?


25. 8. 2010

Autor

1. Každý může odejít ke konkurenci!

Monopoly na elektřinu a plyn skončily. Ať už bydlíte ve velkém městě nebo na vesnici, vždy si můžete vybrat z nabídek více než 10 společností, které se liší cenami a poskytnutými službami. Mnozí dodavatelé mají v nabídce více tarifů. Jste si jisti, že máte ten nejvýhodnější?

2. Proč měnit dodavatele? Úspora a bonusy!

Základní otázka je jasná. Proč byste se měli vůbec zabývat cenami energie? Ze stejného důvodu, jako se zajímáte o ceny potravin nebo vyúčtování od svého mobilního operátora. Můžete ušetřit, můžete přejít k operátorovi s kvalitnějšími službami a lepší nabídkou. Za energie každý rok zaplatíte desítky tisíc korun ročně. Každé procento úspor se tedy hodí.

3. Změna dodavatele je zadarmo

Na změnu dodavatele elektřiny a plynu má každý ze zákona právo. Změna v souladu se smluvními podmínkami musí být bezplatná a váš stávající dodavatel nemá možnost ji odmítnout.

4. Kolik můžete ušetřit?

Než se do změny dodavatele pustíte, potřebujete samozřejmě vědět, zda se vám změna vyplatí. Připravili jsme pro vás kompletní kalkulačku, která udělá veškerou práci za vás! Stačí dvě kliknutí a zjistíte, zda můžete ušetřit stokoruny nebo tisíce. Dozvíte se, jestli jste vybrali správného dodavatele a jestli vám někdo jiný nenabídne něco navíc.

5. Jak změna dodavatele probíhá?

Změna je jednoduchá. Stačí podepsat sdruženou smlouvu o dodávce elektřiny (plynu) s novým dodavatelem a zároveň mu udělit plnou moc k vyřízení všech důležitých úkonů souvisejících se změnou (zejména výpovědí vaší stávající smlouvy).

6. Jak dlouho změna dodavatele trvá?

Délka procesu závisí na vaší stávající smlouvě a její výpovědní lhůtě. Ta může být jednoměsíční, ale v některých případech může běžet i bezmála půl roku. Některé smlouvy na speciální tarify (tzv. fixační) jsou uzavírány na dobu určitou a není možné je vypovědět. 

7. Vysvětlíme vám tvorbu cen energií

Vyúčtování elektřiny jsou listy plné složitých čísel a nesrozumitelných tabulek. Na portálu Ceny energie vám vysvětlíme, co konkrétně ve svém vyúčtování najdete a jakých úspor můžete dosáhnout!

Štítky: , ,

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *