Amper Market zveřejnil ceníky elektřiny pro rok 2015!

Dodavatel patřící dlouhodobě k nejlevnějším sníží cenu za dodávku elektřiny o 5 %.


3. 11. 2014

Autor

Nejrychlejším odvážlivcem mezi energetickými podniky se letos stává… Amper Market! Ostatní prodejci elektřiny tradičně připomínají pověstného hráče pokeru. Čekají, až nové ceníky pro rok 2015 zveřejní nejdříve velcí konkurenti, aby potom ještě upravili svoji nabídku, a vyšli ze srovnání nikoli draze, ale ani příliš levně. Amper Market odkrývá karty už začátkem listopadu.

Úvodem roku 2015 zlevní domácnostem dodávku elektřiny o 4,5 až 5 %, což může znamenat pokles celkového vyúčtování asi o 2 %. Větší váhu totiž mají státem regulované poplatky, které ještě pro další rok nejsou kompletně zveřejněné.

SROVNÁNÍ CENY za dodávku ELEKTŘINY od Amper Marketu letos a v lednu 2015
Využití elektřiny Rok 2014 1. 1. 2015 Zlevnění
Svícení, vaření, běžné spotřebiče (D02d) 3 113 Kč 2 973 Kč 4,5 %
Vytápění elektrickými přímotopy (D45d) 27 212 Kč 25 861 Kč 5 %

Pozn.: Srovnáváme pouze cenu za dodávku elektřiny, tedy za silovou elektřinu a odběrné místo, kterou odvádíme svému dodavateli. Nezahrnujeme poplatky regulované státem, které pro rok 2015 ještě nejsou známé. V distribuční sazbě D02d počítáme s roční spotřebou 2 500 kWh, v sazbě D45d s roční spotřebou 1 080 kWh ve vysokém tarifu a 23 320 kWh v nízkém tarifu, v obou případech na distribučním území ČEZ Distribuce, s hlavním jističem velikosti 3×25 A.

Amper Market tvrdí, že garance je trik

Je jméno nejrychlejšího dodavatele překvapením? Amper Market zápasí o titul dlouhodobě nejlevnějšího prodejce elektřiny. Letos také užitečně upozornil na strategii veřejnoprávních médií, která považují každého odběratele proudu za potenciálního koncesionáře. Přesto najdeme v jeho nabídce nevýhodu. „Nechystáme žádné triky v podobě garance nebo fixace,“ přiznává Jan Palaščák, ředitel společnosti Amper Market.

Synonymy slova trik jsou například lest nebo úskok. Považujete za lest a úskok, když vám dodavatel garantuje nezdražování, a přitom vám umožňuje kdykoli zrušit smlouvu po 3měsíční výpovědní lhůtě? Amper Market takovou záruku na rozdíl od jiných obchodníků neposkytuje, naopak může 1. ledna 2015, v tichu po silvestrovských oslavách oznámit zdražení.


Komentáře

2 thoughts on “Amper Market zveřejnil ceníky elektřiny pro rok 2015!

  1. hokejka24 napsal:

    a můžu se zeptat kdo mi to garantuje a zároveň můžu smlouvu zrušit po 3měs.výp.lhůtě?

    • Petr Woff napsal:

      Dlouhodobou garanci u Amper Marketu nemáte, dodavatel „pouze“ musí podle zákona zveřejnit eventuální zdražení aspoň 30 dnů předem a Vy potom máte právo okamžitě odejít jinam. Pokud vím, Amper Market dává smlouvu na dobu neurčitou s výpovědní lhůtou 3 měsíce, ale raději si smlouvu přečtěte a tohle si pohlídejte.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *