CENTROPOL se stává největším alternativním dodavatelem elektřiny


6. 4. 2011

Autor

TISKOVÁ ZPRÁVA

CENTROPOL ENERGY se nejpozději do léta stane největším alternativním dodavatelem elektřiny na domácím trhu. Během několika měsíců překročí společnost hranici 200 000 odběrných míst a předstihne tak dosud největšího alternativního dodavatele, společnost Bohemia Energy. CENTROPOL ENERGY navíc plánuje další růst nejen v Česku, ale chce se zaměřit také na zahraniční trhy. Na včerejší tiskové konferenci to uvedli zástupci firmy.

V současné době dodává CENTROPOL ENERGY elektřinu do 123 000 odběrných míst. „V současné chvíli uzavíráme měsíčně zhruba 17 000 nových smluv na dodávky elektřiny. Nejpozději do konce léta tak překročíme hranici 200 000 odběrných míst a staneme se tak největším alternativním dodavatelem elektřiny v Česku,“ uvedl obchodní ředitel a člen představenstva CENTROPOL ENERGY Lukáš Pokrupa. Dosud největší alternativní dodavatel elektřiny, společnost Bohemia Energy eviduje v současné době přes 150 000 odběrných míst, přičemž měsíčně získává v průměru 5 – 6 000 nových zákazníků.

CENTROPOL ENERGY počítá s expanzí

CENTROPOL ENERGY přitom plánuje další zvyšování podílu  na trhu s elektřinou a plynem v ČR. „Do konce letošního roku chceme získat dalších více než 100 000 nových zákazníků. Měli bychom se tak v celkovém počtu dostat na hranici 250 000 odběrných míst. Největší nárůst předpokládáme v segmentu domácností,“ uvedl Lukáš Pokrupa.

CENTROPOL ENERGY se chce v letošním roce více soustředit  také na menší a střední podnikatele, kteří jsou jeho dalším výrazným segmentem zákazníků. „Již v březnu jsme pro oslovení této cílové skupiny spustili naši vůbec první bigboardovou kampaň. V cílení na tuto skupinu zákazníků budeme pokračovat i v dalších měsících, kdy se kampaň přesune především na internet,“ doplnil Lukáš Pokrupa.

Vstup na zahraniční trhy

V letošním roce CENTROPOL ENERGY analyzuje možnosti a podmínky vstupu na zahraniční trhy. „V příštím roce uvažujeme o vstupu na energetický trh Polska, Slovenska či Maďarska. V zahraničí se chceme primárně soustředit na dodávku elektřiny, v budoucnu bychom chtěli dodávat zákazníkům také zemní plyn. Vstup společnosti na  zahraniční trhy se bude odvíjet od výsledků připravované analýzy,“ uvedl Lukáš Pokrupa.

CENTROPOL ENERGY, a.s., je rychle rostoucí společnost, která se stala během krátké doby významným dodavatelem elektřiny v ČR. Jejími klienty jsou především odběratelé z řad měst a obcí, samosprávy, státní správy či malých a středních firem. Nejvýraznější podíl na trhu s elektřinou však v současnosti získává v segmentu domácností. Vůči ostatním dodavatelům se snaží vymezit garancí nižší ceny pro zákazníky připojené k hladině nízkého napětí.

Společnost CENTROPOL ENERGY, a.s., působí na trhu s elektřinou od roku 2007, na trh se zemním plynem vstoupila na začátku loňského roku. V roce 2010 společnost meziročně téměř zdvojnásobila tržby z prodeje elektřiny a zemního plynu na 2,1 miliardy korun a v závěru roku dodávala elektřinu a plyn  zhruba 150 000 zákazníkům.

Štítky: ,

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *