Ceny plynu 2013: Ostrava má nabídky průměrně o 13 % levnější než od RWE

Pokud nejste spokojeni se svým účtem za zemní plyn, sami si vyberte, od koho jej budete kupovat. Ostravský odběratel v bytě může ušetřit tisícikoruny, v rodinném domku i několikanásobně víc! Co nabízejí dodavatelé plynu pro rok 2013 na severní Moravě?


21. 12. 2012

Autor

Cenové srovnání pro celé tuzemsko poslouží k základní orientaci na aktuálním energetickém trhu, v praxi ovšem podstatně záleží na vašem bydlišti a spotřebě. Ostrava má na výběr z řady dodavatelů. Při vaření a ohřevu vody zemním plynem, což odpovídá přibližně roční spotřebě 6 megawatthodin (MWh), kolísají tržní nabídky dodavatelů až o 3 278 Kč.

Pozn.: Ceny zahrnují DPH, platí pro Ostravu a celou severní Moravu. Počítáme s roční spotřebou 6 MWh zemního plynu, který je použit na vaření a ohřívání vody v bytě. Pokud dodavatel nabízí více produktů, zahrnujeme do srovnání jeho standardní tarif.

RWE je průměrně o 6 676 Kč dražší

Na Ostravsku spravuje síť plynovodů Severomoravská plynárenská, která je součástí skupiny RWE. Ta je v regionu zároveň dominantním prodejcem samotné energie, ačkoli má jedny z nejdražších cen! Co získají odběratelé, kteří jsou ochotni obětovat pár minut času, a přejdou k jinému dodavateli? Za 30 MWh plynu ušetří oproti účtům od RWE průměrně 13,2 %, v přepočtu 6 676 Kč!

Pozn.: Ceny zahrnují DPH, platí pro Ostravu a celou severní Moravu. Počítáme s roční spotřebou 30 MWh zemního plynu, který slouží k vytápění rodinného domu. Pokud dodavatel nabízí více produktů, zahrnujeme do srovnání jeho standardní tarif.

Štítky: , , , ,

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *