Ceny plynu 2013: V jižních Čechách je E.ON až o 3 000 Kč dražší

Co to pro odběratele znamená, když má dominantní dodavatel plynu lehce podprůměrné ceny? Je potom výrazně výhodnější kupovat energii jinde? Zaostřeme na jižní Čechy! Jak levný, anebo drahý plyn bude k mání v roce 2013 pro obyvatele Českých Budějovic?


21. 12. 2012

Autor

Přibližně 6 megawatthodin (MWh) zemního plynu ročně je zapotřebí k ohřevu vody a vaření. Jihočech může v takovém případě zaplatit 13 128 Kč Pražské plynárenské, anebo 9 491 Kč společnosti Europe Easy Energy. Alternativní neboli menší prodejce energie ale není pro odběratele automaticky výhrou. Například klienti společností Optimum Energy, Armex EnergyLumen Energy by ušetřili, kdyby neopustili dominantního dodavatele E.ON.

Pozn.: Ceny zahrnují DPH, platí pro jižní Čechy. Počítáme s roční spotřebou 6 MWh zemního plynu. Pokud dodavatel nabízí více produktů, zahrnujeme do srovnání jeho standardní tarif.

Odchodem od dominanta lze více prodělat než vydělat

Také při roční spotřebě 30 MWh zemního plynu, která je adekvátní pro vytápění rodinného domu, drží dominantní dodavatel E.ON lehce podprůměrnou cenu. Díky alternativnímu prodejci Lama EnergyČeských Budějovicích ušetříte 6,9 %, to znamená 2 889 Kč. Naopak se standardním produktem společnosti RWE si připlatíte 26,9 %, tedy 11 191 Kč.

Pozn.: Ceny zahrnují DPH, platí pro jižní Čechy. Počítáme s roční spotřebou 30 MWh zemního plynu. Pokud dodavatel nabízí více produktů, zahrnujeme do srovnání jeho standardní tarif.

Štítky: , , , , , , , ,

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *