E.On region

Přenos elektřiny v České republice zajišťují distributorské společnosti. Z hlediska distribuce elektřiny se Česká republika dělí na tři oblasti. V každé z nich zajišťuje dodávky elektřiny do domácností a firem jiná distributorská společnost. Jednou z nich je i společnost E.On. Kde se nachází E.On region Oblast, v níž E.On distribuci zajišťuje, čítá celkem čtyři kraje – Jihočeský, Vysočina, Jihomoravský a Zlínský (rozdělení distribučního Číst více


26. 8. 2010

Autor

Přenos elektřiny v České republice zajišťují distributorské společnosti. Z hlediska distribuce elektřiny se Česká republika dělí na tři oblasti. V každé z nich zajišťuje dodávky elektřiny do domácností a firem jiná distributorská společnost. Jednou z nich je i společnost E.On.

Kde se nachází E.On region

Oblast, v níž E.On distribuci zajišťuje, čítá celkem čtyři kraje – Jihočeský, Vysočina, Jihomoravský a Zlínský (rozdělení distribučního území podle současných krajů nelze brát doslova, protože rozdělení odpovídá někdejším 8 krajům). E.On má v těchto krajích na starost samotný fyzický přenos elektřiny do domácností a firem a je zodpovědný i  za provozování distribuční soustavy. Pro zbytek republiky je distribuce zajišťována Skupinou ČEZ, o distribuci v Praze se stará PRE.

 E.On jako distributor

Aby mohla společnost E.On vykonávat distributorskou činnost, je licencována na základě energetického zákona a její distribuce je regulována Energetickým regulačním úřadem (ERÚ). Navíc je E.On pro oblast jižních Čech a jižní Moravy licencována i pro distribuci plynu. Ceny, které za distribuci elektřiny a plynu v E.On regionu zákazníci zaplatí, si ale E.On neurčuje sám. Ceny za distribuci elektřiny jsou regulovány právě ERÚ a dochází tedy k tomu, že na celém území České republiky jsou ceny za dopravu energií víceméně stejné.

Za co E.On jako distributor zodpovídá

Aby distribuční síť kvalitně fungovala a zajišťovala odběratelům spolehlivé dodávky elektřiny, musí E.On jako distributor ve svém regionu pravidelně provádět kontrolní a údržbové prohlídky energetických zařízení a distribuční sítě. Prostřednictvím preventivních kontrol se E.On snaží maximalizovat spolehlivost své distributorské sítě a zajistit tak odběratelům co nejkvalitnější dodávky elektřiny. Pokud dojde v E.On regionu na elektrickém vedení k problémům, má E.On povinnost odstranit vzniklé závady a co nejdříve obnovit dodávky k zákazníkům.

Štítky: ,

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *