EAN kód

Kód EAN (European Article Number) je číselné označení sloužící k jednoznačné identifikaci odběrného místa, resp. místa spotřeby elektrické energie. EAN kód se skládá z 18 číslic. Tento kód je součástí smlouvy o sdružených dodávkách elektřiny a najdete jej také na své faktuře při vyúčtování plateb za spotřebovanou elektrickou energii. EAN kód se váže k místu odběru elektřiny EAN kód Číst více


13. 10. 2011

Autor

Kód EAN (European Article Number) je číselné označení sloužící k jednoznačné identifikaci odběrného místa, resp. místa spotřeby elektrické energie. EAN kód se skládá z 18 číslic. Tento kód je součástí smlouvy o sdružených dodávkách elektřiny a najdete jej také na své faktuře při vyúčtování plateb za spotřebovanou elektrickou energii.

EAN kód se váže k místu odběru elektřiny

EAN kód je spojen s konkrétním místem spotřeby. Jeden spotřebitel tak může mít přiděleno více EAN kódů pro více odběrných míst v různých objektech. Objektem se rozumí např. rodinný dům, činžovní dům, garáž, administrativní či průmyslová budova atd. Jeden objekt pak může mít jedno nebo více odběrných míst, to znamená, že k jednomu objektu může být přiděleno více EAN kódů.

Štítky:

Komentáře

One thought on “EAN kód

  1. Alexander Aulický napsal:

    Dobrý den,
    chtěl bych vědět, kolikrát do roka se provádí vyúčtování spotřeby el.energie u běžného spotřebitele jakým asi budu i já.
    Děkuji za případnou odpověď Alex

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *