Elektřina a plyn pro Královéhradecký kraj

Nejlevnější elektřina a plyn pro Hradec Králové, Trutnov, Náchod, Jičín, Rychnov a celý Královéhradecký kraj.


7. 10. 2014

Autor

Královéhradecký kraj patří do distribučních soustav společností ČEZ Distribuce (správce elektrického vedení) a RWE GasNet (správce plynovodů). Nejlevnější elektřinu a zemní plyn pro Hradec Králové, Trutnov, Náchod, Jičín, Rychnov nad Kněžnou a celý Královéhradecký kraj prodávají dodavatelé, které lehce naleznete v naší kalkulačce elektřiny a kalkulačce plynu.

Královéhradecký kraj má 551 909 obyvatel, 118 298 odběrných míst plynu a 127 541 vodovodních přípojek. Vodou z vodovodu je zásobováno 94,3 % populace, průměrná spotřeba domácností činí 78,1 litru na osobu denně.

Levná elektřina a plyn? Královéhradecký kraj má bohatou škálu nabídek. Více ZDE!

Elektřina a zemní plyn

1 GWh = 1 000 MWh = 1 000 000 kWh
Královéhradecký kraj ročně vyrobí celkem 1 043 GWh elektřiny. Mezi producenty patří především tepelná elektrárna Poříčí II na okraji Trutnova. Královéhradecký kraj zároveň spotřebuje 3 369 GWh elektřiny, z toho 930 GWh připadá na domácnosti. Průměrná domácí spotřeba činí 1,7 MWh elektřiny na osobu ročně.

Královéhradecký kraj dále ročně spotřebuje 3 526 GWh plynu, z toho 1 200 GWh v domácnostech. Průměrné odběrné místo zemního plynu spotřebuje 30 MWh ročně.

Na podrobnosti ohledně elektřiny, plynu a obecně energií jsme se zeptali přímo Královéhradeckého kraje.

Královéhradecký kraj odpovídá

Kdy a kde došlo k první elektrifikaci a plynofikaci na území Královéhradeckého kraje?

Z Muzea východních Čech máme informaci, že plynárna byla v Hradci Králové dostavěna v roce 1869 a tímto předpokládáme i počátek dodávky plynu do domácností. Podobné je to i s elektrárnou, která byla dostavěna roku 1912, kdy také začala s distribucí elektřiny.

Od jakých dodavatelů nyní odebírá Královéhradecký kraj jakožto územně správní celek elektřinu a zemní plyn pro svoje instituce? Má Královéhradecký kraj zkušenosti s aukcemi energií?

Všechny tyto informace jsou veřejně k nalezení na profilu zadavatele, kde jsou povinně zveřejňovány podle zákona o veřejných zakázkách.

Na otázky odpověděla: Martina Götzová, referentka tiskového oddělení Královéhradeckého kraje

Štítky: , ,

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *