Elektřina a plyn pro Plzeňský kraj

Nejlevnější elektřina a plyn pro Plzeň, Klatovy, Rokycany, Tachov, Sušice, Domažlice a celý Plzeňský kraj.


6. 10. 2014

Autor

Plzeňský kraj patří do distribučních soustav společností ČEZ Distribuce (správce elektrického vedení) a RWE GasNet (správce plynovodů). Nejlevnější elektřinu a zemní plyn pro Plzeň, Klatovy, Rokycany, Tachov, Sušice, Domažlice a celý Plzeňský kraj prodávají dodavatelé, které lehce naleznete v naší kalkulačce elektřiny a kalkulačce plynu.

Plzeňský kraj má 573 469 obyvatel, 159 344 odběrných míst plynu a 106 951 vodovodních přípojek. Vodou z vodovodu je zásobováno 83,3 % populace, průměrná spotřeba domácností činí 80,5 litru na osobu denně.

Levná elektřina a plyn? Plzeňský kraj má bohatou škálu nabídek. Více ZDE!

Elektřina a zemní plyn

1 GWh = 1 000 MWh = 1 000 000 kWh
Plzeňský kraj ročně vyrobí celkem 1 415 GWh elektřiny. Mezi největší producenty patří sluneční elektrárny Stříbro a Letkov, dále vodní elektrárny Hracholusky a Černé jezero. Plzeňský kraj zároveň spotřebuje 3 165 GWh elektřiny, z toho 856 GWh připadá na domácnosti. Průměrná domácí spotřeba činí 1,5 MWh elektřiny na osobu ročně.

Plzeňský kraj dále ročně spotřebuje 4 082 GWh plynu, z toho 1 310 GWh v domácnostech. Průměrné odběrné místo zemního plynu spotřebuje 26 MWh ročně.

Na podrobnosti ohledně elektřiny, plynu a obecně energií jsme se zeptali přímo Plzeňského kraje.

Plzeňský kraj odpovídá

Kdy a kde došlo k první elektrifikaci a plynofikaci na území Plzeňského kraje?

Tuto informaci nemáme.

Od jakých dodavatelů nyní odebírá Plzeňský kraj jakožto územně správní celek elektřinu a zemní plyn pro svoje instituce?

Na Krajském úřadě Plzeňského kraje není zaveden plyn a elektřinu odebíráme od firmy Centropol energy, a.s. .

Má Plzeňský kraj zkušenosti s aukcemi energií?

Pro Krajský úřad Plzeňského kraje a jeho organizace zajišťuje nákup energií příspěvková organizace Centrální nákup. Nákup energií je Centrálním nákupem realizován přes prostředníka na komoditní burze.

Na otázky odpověděla: Alena Marešová, tisková mluvčí Plzeňského kraje

Štítky: , , ,

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *