Elektřina a plyn pro Jihočeský kraj

Nejlevnější elektřina a plyn pro České Budějovice, Tábor, Písek, Strakonice a celý Jihočeský kraj.


2. 9. 2014

Autor

Jihočeský kraj patří do distribučních soustav společnosti E.ON Distribuce (správce elektrického vedení a plynovodů). Výjimkami mohou být některé okrajové obce na východě Jindřichohradeckého okresu, který sousedí s distribuční soustavou zemního plynu RWE GasNet (dělící hranici uvidíte na mapě ZDE).

Nejlevnější elektřinu a plyn pro České Budějovice, Tábor, Jindřichův Hradec, Strakonice, Písek, Český Krumlov, Prachatice a celý Jihočeský kraj prodávají dodavatelé, které lehce naleznete v naší kalkulačce elektřiny a kalkulačce plynu.

Jihočeský kraj má 636 707 obyvatel, 107 661 odběrných míst plynu a 142 147 vodovodních přípojek. Vodou z vodovodu je zásobováno 89,5 % populace, průměrná spotřeba domácností činí 86,2 litru na osobu denně.

Levná elektřina a plyn? Jihočeský kraj má bohatou škálu nabídek. Více ZDE!

Elektřina a zemní plyn

1 GWh = 1 000 MWh = 1 000 000 kWh
Jihočeský kraj ročně vyrobí celkem 16 362 GWh elektřiny především v jaderné elektrárně Temelín. Spotřebuje 4 215 GWh elektřiny, z toho 1 200 GWh připadá na domácnosti. Průměrná domácí spotřeba činí 1,9 MWh elektřiny na osobu ročně.

Jihočeský kraj zároveň ročně spotřebuje 2 839 GWh plynu, z toho  1 037 GWh v domácnostech. Průměrné odběrné místo zemního plynu spotřebuje 26 MWh ročně.

Jihočeský kraj víc neprozradil

Jihočeský kraj patří mezi menšinu samospráv, které nám neposlaly odpovědi na otázky ohledně historie jejich elektrifikace a plynofikace, odběru elektřiny a zemního plynu pro krajské instituce, a zkušeností s aukcemi energií.

Štítky: , , , ,

Komentáře

2 thoughts on “Elektřina a plyn pro Jihočeský kraj

  1. no name napsal:

    Opravdu uz resite velmi vyznamne problemy plus by me zajimalo kde se v tech jiznich cechach bere ta cez distribuce

    • Petr Woff napsal:

      Dobrý den, pane Válku, zcela s Vámi souhlasím v názorech, že důležitá je nejenom energetická bilance státu, ale taky energetická bilance regionů a Jihočeský kraj skutečně nemá s firmou ČEZ Distribuce mnoho společného.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *