Elektřina a plyn pro Jihomoravský kraj

Nejlevnější elektřina a plyn pro Brno, Znojmo, Hodonín, Břeclav, Vyškov, Blansko, Boskovice a celý Jihomoravský kraj.


28. 8. 2014

Autor

Jihomoravský kraj patří do distribučních soustav společností E.ON Distribuce (správce elektrického vedení) a RWE GasNet (správce plynovodů). Nejlevnější elektřinu a plyn pro Brno, Znojmo, Hodonín, Břeclav, Vyškov, Blansko, Boskovice a celý Jihomoravský kraj prodávají dodavatelé, které lehce naleznete v naší kalkulačce elektřiny a kalkulačce plynu.

Jihomoravský kraj má 1 170 078 obyvatel, 388 006 odběrných míst plynu a 262 170 vodovodních přípojek. Vodou z vodovodu je zásobováno 95,4 % populace, průměrná spotřeba domácností činí 91,2 litru na osobu denně.

Levná elektřina a plyn? Jihomoravský kraj má bohatou škálu nabídek. Více ZDE!

Elektřina a zemní plyn

1 GWh = 1 000 MWh = 1 000 000 kWh
Jihomoravský kraj ročně vyrobí celkem 1 564 GWh elektřiny. Také díky nejteplejšímu klimatu jsou tamní sluneční elektrárny nejproduktivnější v republice. Jihomoravský kraj spotřebuje 5 398 GWh elektřiny, z toho 1 259 GWh připadá na domácnosti. Průměrná domácí spotřeba činí 1,1 MWh elektřiny na osobu ročně.

Jihomoravský kraj zároveň ročně spotřebuje 11 957 GWh plynu, z toho 4 499 GWh v domácnostech. Obě hodnoty jsou mezi tuzemskými samosprávami nejvyšší. Průměrné odběrné místo zemního plynu spotřebuje 31 MWh ročně.

Jihomoravský kraj víc neprozradil

Jihomoravský kraj patří mezi menšinu samospráv, které nám neposlaly odpovědi na otázky ohledně historie jejich elektrifikace a plynofikace, odběru elektřiny a zemního plynu pro krajské instituce, a zkušeností s aukcemi energií.

 

Štítky: , , , , , ,

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *