Elektřina a plyn pro Moravskoslezský kraj

Nejlevnější elektřina a plyn pro Ostravu, Havířov, Opavu, Frýdek-Místek, Karvinou a celý Moravskoslezský kraj.


27. 8. 2014

Autor

Moravskoslezský kraj patří do distribučních soustav společností ČEZ Distribuce (správce elektrického vedení) a RWE GasNet (správce plynovodů). Nejlevnější elektřinu a plyn pro Ostravu, Havířov, Opavu, Frýdek-Místek, Karvinou, Nový Jičín, Bruntál a celý Moravskoslezský kraj prodávají dodavatelé, které lehce naleznete v naší kalkulačce elektřiny a kalkulačce plynu.

Moravskoslezský kraj má 1 221 832 obyvatel, 389 377 odběrných míst plynu a 199 487 vodovodních přípojek. Vodou z vodovodu je zásobováno 99,8 % populace, průměrná spotřeba domácností činí 90,7 litru na osobu denně.

Levná elektřina a plyn? Moravskoslezský kraj má bohatou škálu nabídek. Více ZDE!

Elektřina a zemní plyn

1 GWh = 1 000 MWh = 1 000 000 kWh
Moravskoslezský kraj ročně vyrobí celkem 6 427 GWh elektřiny především v tepelných elektrárnách Vítkovice, Dětmarovice a Třebovice. Spotřebuje 8 989 GWh elektřiny, z toho 1 277 GWh připadá na domácnosti. Průměrná domácí spotřeba činí 1 MWh elektřiny na osobu ročně, tedy nejméně z celé republiky.

Moravskoslezský kraj zároveň ročně spotřebuje 9 701 GWh plynu, z toho 2 737 GWh v domácnostech. Průměrné odběrné místo zemního plynu spotřebuje 25 MWh ročně.

Moravskoslezský kraj víc neprozradil

Moravskoslezský kraj patří mezi menšinu samospráv, které nám neposlaly odpovědi na otázky ohledně historie jejich elektrifikace a plynofikace, odběru elektřiny a zemního plynu pro krajské instituce, a zkušeností s aukcemi energií.

Štítky: , , , , , ,

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *