Elektřina a plyn pro Ústecký kraj

Nejlevnější elektřina a plyn pro Ústí nad Labem, Most, Teplice, Děčín, Chomutov, Litoměřice a celý Ústecký kraj.


1. 9. 2014

Autor

Ústecký kraj patří do distribučních soustav společností ČEZ Distribuce (správce elektrického vedení) a RWE GasNet (správce plynovodů). Nejlevnější elektřinu a plyn pro Ústí nad Labem, Most, Teplice, Děčín, Chomutov, Litvínov, Litoměřice, Jirkov, Žatec, Louny a celý Ústecký kraj prodávají dodavatelé, které lehce naleznete v naší kalkulačce elektřiny a kalkulačce plynu.

Ústecký kraj má 825 120 obyvatel, 229 820 odběrných míst plynu a 139 873 vodovodních přípojek. Vodou z vodovodu je zásobováno 96,7 % populace, průměrná spotřeba domácností činí 79 litru na osobu denně.

Levná elektřina a plyn? Ústecký kraj má bohatou škálu nabídek. Více ZDE!

Elektřina a zemní plyn

1 GWh = 1 000 MWh = 1 000 000 kWh
Ústecký kraj ročně vyrobí celkem 21 714 GWh elektřiny, čímž předbíhá všechny ostatní samosprávy. Sice zde najdeme také nejproduktivnější větrné elektrárny, hlavními výrobci jsou však tepelné elektrárny: Prunéřov I a Prunéřov II, Počerady, Tušimice II, Komořany a Ledvice. Možná proto je zde vyšší průměrná teplota vzduchu než na jihu Čech. Ústecký kraj zároveň spotřebuje 9 174 GWh elektřiny, z toho 997 GWh připadá na domácnosti. Průměrná domácí spotřeba činí 1,2 MWh elektřiny na osobu ročně.

Ústecký kraj dále ročně spotřebuje 9 361 GWh plynu, z toho 1 521 GWh v domácnostech. Průměrné odběrné místo zemního plynu spotřebuje 41 MWh ročně.

Na podrobnosti ohledně elektřiny, plynu a obecně energií jsme se zeptali přímo Ústeckého kraje.

Ústecký kraj odpovídá

Kdy a kde došlo k první elektrifikaci a plynofikaci na území Ústeckého kraje?

Co se týká zavedení využití těchto energií, o tom skutečně na krajském úřadě informace nemáme. Zkusila bych přímo ČEZ, plynaře či ČSÚ.

Má Ústecký kraj zkušenosti s aukcemi energií?

V aukcích nakupuje Ústecký kraj energie od roku 2010, vždy s úsporou, letos jsme poprvé vyzkoušeli komoditní burzu

Od jakých dodavatelů nyní odebírá Ústecký kraj jakožto územně správní celek elektřinu a zemní plyn pro svoje instituce?

Ústecký kraj jako takový nyní odebírá VN elektřinu a plyn středoodběr u společnosti Centropol, elektřinu NN u EP Energy Trading a maloodběr plynu je od společnosti E.ON.

Na otázky odpověděla: Magdalena Hanáčková, tisková mluvčí Ústeckého kraje

Štítky: , , , , ,

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *