E.ON nabízí svým „hromadným zákazníkům“ Trend24

Další dominantní dodavatel rozeslal svým odběratelům dopisy. E.ON slibuje levnější elektřinu Trend24.


29. 6. 2014

Autor

„Vážená paní, vážený pane, už od července můžete platit za elektřinu méně. Získejte výhodnou cenu za dodávku elektřiny na 2 roky díky novému produktu Trend24,“ napsala akciová společnost E.ON Energie svým zákazníkům, kteří odebírají její základní tarif Elektřina. „Nabídka je časově omezená. Podepsanou smlouvu nám, prosím, zašlete nejpozději do 7 dnů,“ vzkázal prostřednictvím České pošty Mgr. Jan Vaněček, „Vedoucí prodeje hromadným zákazníkům“.

Jak výhodný je Trend24 od E.ON, zjistíte snadno díky naší kalkulačce elektřiny. Několika zajímavým pasážím rozeslaného dopisu však věnujme zvláštní pozornost.

Trend24 vám dává jistotu, ale bere svobodu. Přitom můžete mít obojí: garanci ceny i volnost.

(Ne)výhody ceníku elektřiny Trend24

Předně, Trend24 není novinkou. E.ON stejnojmenným ceníkem a smlouvou zkoušel zaujmout už předloni a vloni. Podobně jako dominantní dodavatel plynu RWE, obesílá svoje věrné zákazníky klasickým dopisem a nabízí slevu. Podmínkou je úpis na dobu určitou. Trend24 je momentálně opravdu levnější než základní tarif Elektřina, ale do 30. 6. 2016 vám znemožní změnu dodavatele.

Přitom není jisté, zda nakonec skutečně vyděláte. Hodnota elektrické energie na velkoobchodních burzách dlouhodobě padá a nic nenasvědčuje tomu, že úpis na dobu určitou má nyní smysl. Na začátku letošního roku zlevnili dodavatelé průměrně o desetinu. Při stejném vývoji v roce 2015 může být Trend24 nakonec dražší než standardní tarif Elektřina.

Má E.ON „hromadné zákazníky“?

E.ON vsadil na konzervativní přístup. Progresivní trend představuje například dodavatel Fonergy.
Uvedená úspora 5 až 8,3 % neplatí pro celkovou cenu, nýbrž pouze pro samotnou elektrickou energii. Když započteme všechny poplatky, ušetříte pouze 1,9 až 5 %. Například alternativní dodavatel Fonergy zůstává levnější než zmíněné tarify společnosti E.ON, svým zákazníkům taky garantuje dlouhodobé nezdražování, a navíc ponechává svobodu kdykoli odejít!

E.ON rozeslal svoji „časově omezenou nabídku“ dopisem, datovaným 16. 6. 2014. Avizovaných 7 dní dávno uteklo, ale Trend24 stále naleznete ve webové nabídce dodavatele. Kdo vlastně jsou hromadní zákazníci, které má autor dopisu Jan Vaněček na starosti? Sousloví působí, jakoby bylo chybně přeloženo z němčiny. Žádný zákazník přece není „hromadný“, každá domácnost je jedinečná.

Štítky: , , , ,

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *