Jaký je stav a co je nového v oblasti vědy, výzkumu a inovací z pohledu OZE?

Na otázku se vám dostane odpovědi od 25. do 27. dubna 2012. V těchto dnech se v Koutech nad Desnou uskuteční III. ročník konference OZE2012. Konference OZE2012 se zaměřuje na obnovitelné zdroje energie z pohledu vědy, výzkumu a inovací. Program je opět velmi zajímavý!


27. 3. 2012

Autor

Konference bude zahájena ve středu ve 13 hodin. První příspěvek přednese Ing. Zima (Skanska a.s.) na téma energeticky soběstačná obec ve vztahu k energetické koncepci ČR. Tentýž den si posluchači poslechnou přednášky k problematice baterií, potenciálu vodíku aj. První den uzavře přednáška na téma „Interaktivní mapa potenciálu OZE v ČR“. Večer, ke sklence dobrého vína, je pro účastníky připraveno žhavé téma „Hodnocení ekoinovací“.

Druhý den konference, čtvrtek, zahájí konference tématem „Mezi námi tokamaky“. Jaderná fúze si našla své místo v programu konference již minulý ročník a je nutno konstatovat, že přednáška patřila mezi nejnavštěvovanější! Do programu jsme nemohli nezahrnout přednášku na téma „Obnovitelné zdroje energie v judikatuře Nejvyššího správního soudu“.

Na pátek je tradičně připravena exkurze. Tentokrát jsme pro posluchače připravili exkurzi do bioplynové stanice v Šumperku, která využívá suchou technologii anaerobní digesce. Rovněž bude možné při dostatečném počtu zájemců opět navštívit nedalekou přečerpávací elektrárnu Dlouhé stráně.

Přehled dalších neméně zajímavých přednášek:

  • Matematické modelování ukládání CO2 do podzemí
  • Kogenerová výroba elektrické energie a tepla zplyňováním biomasy
  • Stimulace horninového masivu pro vytvoření puklinového rezervoáru pro jímání geotermální energie systémem hot-dry-rock
  • Předpověď počasí pro fotovoltaické zdroje
  • Výsledky Studie připravenosti na energeticky efektivní budovy

Celý program konference je k nahlédnutí na odkazu ZDE. Přihlášku účasti je možné zaslat nejpozději do 10. dubna 2012! Stále je možné také zařadit nový příspěvek.

Stáhněte si:

V rámci konference OZE2012 a Sympozia Odpadové fórum 2012 proběhne tzv. Kooperační setkání (technologická burza). Mezinárodní setkání organizuje Technologické centrum AV ČR v rámci projektu Enterprice Europe Network. Podtitul akce je Společný prostor pro akademickou a firemní sféru. Další informace ZDE.

Připomínáme, že součástí konference je také Kurz – „Legislativa ŽP 2012“, další informace ZDE.

Mediálními partnery konference OZE2012 jsou: www.tretiruka.cz, Alternativní energie, www.biom.cz, TZB-info, Odpadové fórum, www.nazeleno.cz, www.cenyenergie.czwww.mojeenergie.cz.

Partneři akce jsou společnosti Skanska a.s. a LUKENEDER, Biogas & Tierhigiene.

Archiv prvního a druhého ročníku: II. ročník, I. ročník

Těšíme se na vás od 25. do 27. dubna 2012 v Koutech nad Desnou v Jeseníkách. Další informace získáte na stránkách www.oze2012.cz nebo na e-mailu info@oze2012.cz.

Štítky: ,

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *