Konečný zákazník

Konečným zákazníkem je taková fyzická nebo právnická osoba, která nakupuje elektřinu/plyn pro své vlastní využití. Konečný zákazník tedy odebranou elektřinu/plyn pouze spotřebovává. Kdo může být konečným zákazníkem? Konečným zákazníkem mohou být podnikatelé, firmy i domácnosti. Podmínkou však zůstává, že musejí odebrané energie využít pouze pro vlastní spotřebu a jako koneční zákazníci s nimi nemohou dále obchodovat. Kdy Číst více


17. 10. 2011

Autor

Konečným zákazníkem je taková fyzická nebo právnická osoba, která nakupuje elektřinu/plyn pro své vlastní využití. Konečný zákazník tedy odebranou elektřinu/plyn pouze spotřebovává.

Kdo může být konečným zákazníkem?

Konečným zákazníkem mohou být podnikatelé, firmy i domácnosti. Podmínkou však zůstává, že musejí odebrané energie využít pouze pro vlastní spotřebu a jako koneční zákazníci s nimi nemohou dále obchodovat.

Kdy může konečný zákazník poskytnout nakoupené energie jiné osobě?

Jedinou výjimkou, kdy mohou koneční zákazníci část svojí nakoupené elektřiny nebo plynu poskytnout jiné fyzické nebo právnické osobě, je situace, kdy se nebude jednat o podnikání podle obchodního zákoníku.

Štítky: ,

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *