Letadla na elektřinu? EasyJet je chce!


17. 11. 2017

Autor

Britská společnost EasyJet nabízí nejen velmi levné letenky, ale také se zajímá o nové technologie. Nutno podotknout, že jejich zisk klesl oproti minulému roku o 17%, což je pro nízkonákladovou společnost devastující. Proto chce do své letadlové flotily zařadit i elektrická letadla s doletem asi 500 kilometrů.

Představa elektřinou poháněného letadla může na první pohled vypadat jako něco neproveditelného a nedostupného, nicméně to samé jsme si ještě před pár lety říkali o elektrických automobilech – a chtít například před deseti lety, aby takový stroj dojel alespoň 250 kilometrů, to bylo zcela nemyslitelné. A Tesla Model 3 zvládne i těch 500 kilometrů.

Společně se společností Wright Electric už nyní pracuje EasyJet na vývoji takového letadla. Na první pohled zaujme nevšedně široké rozpětí křídel. To má zajistit úspornější let, který bude zajišťovat 16 – 20 motorů.

I když mnoho informací k celé konstrukci letadla EasyJet neposkytl, bylo jen otázkou času, kdy se o podobnou technologii začne nějaká společnost zajímat.

Letadla s doletem 500 kilometrů by mohly sloužit například pro vnitrostátní lety v USA. Baterie by se při přistání ihned vyměnila za novou, takže by nedocházelo k žádnému zpoždění mezi lety.

První flotilu elektrických letadel plánuje EasyJet do roku 2040, takže je na jejich vývoj ještě spousta času.

 


Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *