Lumen Energy zanikne, zákazníci budou převedeni pod E.ON

4 768 odběratelů elektřiny a plynu dostane v roce 2015 vyúčtování od společnosti E.ON Energie.


14. 7. 2014

Autor

Jak už jsme informovali dříve, od května má akciová společnost Lumen Energy nového majoritního vlastníka. Všech 100 % akcií nyní patří skupině E.ON. Na konci letošního roku alternativní dodavatel energií zcela zanikne, a jeho zákazníci budou převedeni pod akciovou společnost E.ON Energie.

Lumen Energy měla na konci června 3 420 odběratelů elektřiny a 1 348 odběratelů plynu. Jestli do té doby nepřejdou k jinému dodavateli, od roku 2015 budou dostávat faktury s hlavičkou E.ON.

Podobnou strategii jsme zaznamenali už vloni. Společnost Bohemia Energy entity tehdy ovládla alternativní dodavatele České Energetické Centrum a České Energetické Centrum Jih, aby konkurenty zcela zrušila a jejich zákazníky převedla pod svoji značku.

Známe i případy, kdy prodejci energií zkoušejí na trhu prorazit pod více jmény. Skupina PRE dodává elektřinu a zemní plyn jako Pražská energetika a zároveň jako Yello Energy. Pražská plynárenská vystupuje taky pod názvem Pragoplyn. Bohemia Energy entity má rovněž vlastnicky propojenou sestru: Comfort Energy.

Štítky: , , , , , , ,

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *