PRE region

Česká republika se z hlediska distribuce (přenosu) elektrické energie dělí na tři oblasti. V každé z nich zajišťuje dodávky elektřiny do domácností a firem jiná distribuční společnost. PRE region je oblast, v níž zajišťuje distribuci elektřiny ke všem odběratelům společnost Pražská energetika, a.s. Znamená to, že Pražská energetika (PRE) se v tomto regionu stará o samotný fyzický přenos elektřiny z elektrárny až ke Číst více


26. 8. 2010

Autor

Česká republika se z hlediska distribuce (přenosu) elektrické energie dělí na tři oblasti. V každé z nich zajišťuje dodávky elektřiny do domácností a firem jiná distribuční společnost. PRE region je oblast, v níž zajišťuje distribuci elektřiny ke všem odběratelům společnost Pražská energetika, a.s. Znamená to, že Pražská energetika (PRE) se v tomto regionu stará o samotný fyzický přenos elektřiny z elektrárny až ke koncovým zákazníkům. PRE region zahrnuje hlavní město Prahu a Roztoky u Prahy.

PRE region: Jak funguje

V PRE regionu tedy přenosová soustava spadá pod pravomoc PRE – společnost se musí postarat o její funkčnost a bezproblémové dodávky elektřiny k zákazníkům. Distributorská činnost je v této oblasti kontrolována Energetickým regulačním úřadem (ERÚ), který také reguluje ceny za distribuci elektřiny. Tyto ceny si tedy PRE neurčuje sama.

Specifika PRE regionu

Pokud se nacházíte v PRE regionu, distribuuje vám elektřinu právě tato společnost a vyměnit ji za jinou nelze. PRE region je specifický především velkou koncentrací obyvatelstva a průmyslu v poměru k ostatním regionům, jsou zde proto kladeny o to větší nároky na spolehlivost a kvalitu dodávek elektřiny.

PRE je tedy nucena provádět pravidelné kontroly distribuční sítě – od rozvoden a transformoven až po kabelové tunely. Kontroly některých úseků elektrického vedení zákazníci znají jako dočasná odpojení, která zaznamenávají v průběhu roku a která jsou čas od času nevyhnutelná. Díky nim je ale stále zvyšována spolehlivost pravidelných dodávek elektřiny a PRE tak minimalizuje možnost vzniku problémů na vedení. Pokud dojde k přerušení dodávek elektřiny kdekoli v PRE regionu, právě PRE se stará o jejich znovuobnovení a odstranění vzniklých problémů.

Štítky: ,

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *