První ceník elektřiny pro rok 2011: Silová elektřina nezdražuje

Společnost Bicorn jako první vydala ceník silové elektřiny pro domácnosti na rok 2011. Jaké jsou ceny na příští rok? Porovnali jsme stávající a nové ceny a přinášíme vám aktuální informace!


10. 11. 2010

Autor

Novinkou je sjednocení ceníku pro všechny oblasti, ve kterých společnost Bicorn dodává elektřinu. Zatímco v loňském roce byly ceníky pro distribuční oblast E.ON, PREČEZ odlišné, od 1. 1. 2011 je platný ceník EXTRA, v němž jsou sazby stejné pro všechny tři distribuční oblasti.

Ceník platí při sjednání smlouvy na dobu určitou do 31. 12. 2010 s garancí nižší ceny silové elektřiny, přičemž jednotlivé produkty silové elektřiny je možné měnit jednou za 12 měsíců.

Srovnání: Program EXTRA a START

Ve srovnání s letošním produktem START 2010 vychází celková roční platba za elektřinu v programu EXTRA 2011 o několik desítek korun levněji. Jedna kilowatthodina v sazbě D02d Standard D by vás v roce 2011 při zachování současných cen za distribuci vycházela na zhruba 4,20 Kč (letos se za kilowatthodinu platí cca 4,22 Kč).

Například pokud je celková roční spotřeba vaší domácnosti 2 500 kWh elektřiny, roční platba v roce 2011 by při současných cenách za distribuci byla přibližně 12 156 Kč, zatímco celková cena pro rok 2010 je více než 12 200 Kč.

Známé jsou zatím jen ceny silové elektřiny, cena za distribuci, resp. tzv. regulovaná cena elektřiny pro příští rok bude teprve vyhlášena Energetickým regulačním úřadem. Tuto část ceny elektřiny nemohou samotní dodavatele ovlivnit. A právě regulovaná část ceny elektřiny pravděpodobně naroste.

Podle všeho by ale elektřina měla zdražit maximálně o 5,5 % (předchozí odhady hovořily o zdražení o 12 – 18 %). Poslanecká sněmovna ale schválila novelu zákona o podpoře obnovitelných zdrojů energie, která zavádí 26% srážkovou daň na solární elektrárny, jež jsou považovány za hlavního viníka zdražení proudu. Právě zdanění fotovoltaiky má zabránit skokovému zdražení elektřiny.

Štítky: , , , ,

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *