Ceny energie v komentářích, rozhovorech a na sociálních sítích

Spojte se s námi na Facebooku, Twitteru, Google+, YouTube! Ceny energií analyzujeme pro řadu médií.


27. 7. 2015

Autor

Nové tarify elektřiny a plynu, změny energetické legislativy, ceníků nebo obchodních podmínek… Kdo má čas tohle všechno sledovat? A přitom běžná domácnost platí za energie tisíce, někdy i desetitisíce korun ročně! Od toho je tu magazín CenyEnergie.cz, aby neustále analyzoval energetický trh a předával spotřebitelům jasné informace o událostech, které se týkají jejich peněženek.

Sledujte nás na sítích

Pokud máte jeden nebo více účtů na sociálních sítích, přihlaste se k odběru zpráv, které pro vás připravuje magazín CenyEnergie.cz. Víme, že nemáte čas ani chuť louskat dlouhatánské bezobsažné texty, proto se snažíme zveřejňovat stručné, věcné a užitečné aktuality na sociálních sítích Facebook, Twitter, Google+ i YouTube.

Naše výstupy v dalších médiích

Magazín CenyEnergie.cz provozuje přesnou kalkulačku elektřinykalkulačku plynu, ale unikátním projektem je především díky svým původním analýzám. Vyžádané rozhovory a komentáře poskytujeme také dalším médiím, jak ukazuje následující výčet.

 • Metro 24. 7. 2015: Dobrý den, čím topíte? „Lidé se často nevyznají ve fakturách ani ve zdrojích. Například radiátory napojené na centrální teplárnu někdy považují za elektrické přímotopy,“ vysvětlujeme, proč dotazníková šetření zaměřená na energetiku mohou mít chybné výstupy.
 • ČTK 19. 7. 2015: Elektřina a plyn příští rok pravděpodobně nezdraží „Z meziročních změn na velkoobchodních burzách usuzuji, že úvodem roku 2016 můžou obě komodity zlevnit, a to v řádu jednotek procent,“ uvedl náš redaktor.
 • ČTK 28. 5. 2015: Vrácení přeplatku za energie se u většiny dodavatelů nedočkáte „Když chce zákazník dostávat zpět své přeplatky, měl by podepsat smlouvu, která to garantuje,“ upozornil Petr Woff, analytik serveru CenyEnergie.cz.
 • MF DNES 9. 5. 2015: Plynaři mají plán, oživí mrtvé přípojky „Plyn může vycházet nejlépe, ale jenom pod dvěma podmínkami. Za prvé, někdo cizí zaplatí vstupní náklady, včetně nového vytápěcího systému. Za druhé, cena zemního plynu neporoste výrazně rychleji, než tržní hodnota dřeva, pelet nebo elektřiny.“
 • Ekonom 6. 5. 2015: Statisíce lidí platí za energie zbytečně mnoho. Mohou ušetřit až šest tisíc ročně „Dominantní dodavatel ceny na úroveň nejlevnějších konkurentů snížit může. Není k tomu ale dostatečně nucen poptávkou. Mnoho zákazníků je konzervativních, ovlivnitelných masivními reklamními kampaněmi, anebo přesvědčených, že alternativní obchodníci neposkytnou takový komfort,“ vysvětluje náš redaktor.
 • 14. 4.: rešerše pro německý deník die Welt; data byla použita také ve vlastním článku o cenách elektřiny v Evropě.
 • Aktuálně.cz 9. 2. 2015: Kdo zkontroluje zdražování vody? Vláda zavede nový dohled „Největším problémem ve vodárenství je potřeba budovat lepší a dražší čističky odpadních vod. Možným řešením je odpovědnější chování spotřebitelů, které může začít zájmem o to, co vlastně do odpadních vod vypouštíme za chemikálie,“ cituje internetový deník našeho analytika.
 • Česká televize nás požádala o komentář k novým továrnám na pelety – kompletní odpovědi ZDE.
 • Týden 28. 1. 2015: Viceombudsman: Přibývá stížností na podomní prodej „Důležitá bývá terminologie. Zákaz podomního prodeje totiž obvykle platí, pokud vám někdo nabídne obchod mimo veřejná prostranství, a to bez předchozí objednávky,“ cituje nás Týden.
 • Novinky.cz 12. 1. 2015: Zájem o změnu dodavatele energií klesl, u plynu o třetinu „Řada domácností již dříve podepsala smlouvu na dobu určitou, kterou nelze předčasně vypovědět. Případnou změnu dodavatele potom musejí odložit, než závazek vyprší,“ vysvětlujeme, proč klesl počet změn dodavatele.
 • Aktuálně.cz 8. 1. 2015: ČEZ a spol. už neopouští tolik lidí. Pomohly „chytré“ fixace „Lidé jsou ostražitější vůči podomnímu prodeji, který byl postupně zakázaný ve většině krajských měst,“ komentujeme změny v chování zákazníků.
 • Metro 7. 1. 2015: Čistá energie kapsy provětrá „Pokud obnovitelné zdroj energie brzy dosáhnou tržní rentability, není vyloučené, že stát zavede opatření typu solární daně, která podporu částečně nebo zcela vrátí do veřejného rozpočtu,“ brzdí vysoké odhady nákladů na OZE náš redaktor Petr Woff.
 • Česká televize (Reportéři ČT) 5. 1. 2015: Stíny kladenské burzy „Na Českomoravské komoditní burze Kladno nakupují už skoro všechna ministerstva, skoro všechny kraje a přibývá také měst, které se k této nákupní strategii připojují,“ zahajuje reportáž náš redaktor (čas 1:07).
 • Měšec.cz 5. 1. 2015: Elektřina a plyn 2015: Můžete ušetřit nebo prohloupit „Většině domácností elektřina zlevní řádově o desetikoruny a zemní plyn zdraží řádově o stokoruny,“ shrnujeme cenový vývoj. Kompletní rozhovor zveřejňujeme ZDE.
 • Aktuálně 2. 1. 2015: Energie budoucnosti? Svět spoléhá na Slunce a úspory „Předpokládám, že budoucím standardem bude pasivní rodinný dům se systémem na dešťovou vodu, v němž prakticky není potřeba vytápět a spotřeba vody je poloviční,“ odhadl trend v energetice náš analytik. Celý rozhovor o možném technologickém vývoji na jdete ZDE.
 • Měšec.cz 2012 – 2014: Spravujeme tamní kalkulačku energií a příležitostně spolupracujeme na tvorbě tématických článků. (ZDE, ZDE a ZDE)
 • Metro 2. 12. 2014: Překvapení se nekoná. Voda příští rok podraží „Lze očekávat, že pohyb cen půjde podobně jako letos o 0 až 10 procent nahoru, protože vodárenské společnosti musí budovat dražší čističky kvůli zhoršujícímu se životnímu prostředí,“ říká analytik portálu CenyEnergie.cz Petr Woff.
 • Ministerstvo financí: Proč se finančně vzdělávat? Pokud jde o ceny energií, Ministerstvo financí doporučuje kromě kalkulačky elektřiny Energetického regulačního úřadu pouze kalkulačku elektřiny a plynu našeho webu CenyEnergie.cz.
 • Metro 27. 11. 2014: Nahoru i dolů. Kolik nás budou stát energie? „Vzhledem k tomu, že ceny elektřiny mají klesat nejen v roce 2015, ale také 2016 a 2017, nešikovným úpisem na dobu určitou bychom se v současnosti připravili o další zlevňování.“
 • Události České televize 26. 11. 2014: Příklad nejčastějšího vyúčtování elektřiny
 • Radiožurnál 26. 11. 2014: Regulované ceny elektřiny 2015
 • Aktuálně.cz 19. 11. 2014: Teplárny vrátí lidem přeplatky, pro příští rok ale zdraží „Teplárny uvádějí jen předběžnou kalkulaci, výsledné ceny spočítají až zpětně. Energetický regulační úřad plní kontrolní funkci a definitivní ceny tepla oznamuje až ve druhé polovině následujícího roku,“ cituje nás Aktuálně.cz.
 • E.ON nás cituje ve svém PR článku, který vyšel například ZDE, ZDE, ZDE nebo ZDE.
 • Svět H&G v listopadu 2014: Vyžadujte exkluzivní přístup „Pokud platíte za elektřinu nebo zemní plyn přes 100 tisíc korun ročně, vyžadujte exkluzivní přístup,“ říká šéfredaktor našeho portálu Petr Woff v rozhovoru pro časopis, určený restauratérům a hoteliérům.
 • Jihomoravský Deník 6. 11. 2014: Firmy zdražují kvůli půjčkám „Evropské dotace nejčastěji na stavbu čističek jsou podmíněné spoluúčastí, na kterou si svazky obcí mnohdy berou půjčky. A tyto úvěry kompenzují zdražováním,“ říká mimo jiného náš analytik v rozhovoru.
 • ParlamentníListy.cz, Peníze.cz, Personalista.com a RodinnéFinance.cz 3. 11. 2014: Garance ceny elektřiny a plynu: jak skutečně fungují? „Velcí dodavatelé podmiňují fixovanou cenu úpisem na dobu určitou. Zřejmě chtějí mít záruku, že jim zákazník rychle neodejde ke konkurenci,“ citují našeho analytika ZDE, ZDE, ZDE a ZDE.
 • Český rozhlas 29. 10. 2014: Trendy v energetice „Podle serveru CenyEnergie si můžeme za průměrnou měsíční hrubou mzdu koupit zhruba 5 megawatthodin elektřiny pro svícení a napájení spotřebičů anebo 17,5 MWh zemního plynu pro vytápění. Co to přesně znamená?,“ uvedl moderátor Českého rozhlasu rozhovor, do kterého kromě naše analytika pozval taky náměstka ministra průmyslu.
 • 20. 10. 2014: Jak uspěla Pražská energetika? Tradiční dodavatel postavil svůj reklamní článek na našem srovnání obchodních podmínek, a to bez našeho vědomí.
 • Vlasta v říjnu 2014: Levnější elektřina aneb naše srovnání nejvýhodnějších tarifů elektřiny s vysvětlujícími komentáři.
 • MF Dnes 16. 10. 2014: Proud zlevní méně, než by mohl. Kvůli nenápadným posunům v tarifech Tištěná MF Dnes a internetová idnes.cz využily naši analýzu pravděpodobných cen elektřiny na rok 2015, více ZDE.
 • Metro 8. 10. 2014: Upište se a máte levnější elektřinu „Vzhledem k vývoji na velkoobchodních burzách pravděpodobně nezdraží ani ostatní dodavatelé,“ komentujeme produktovou řadu elektřiny ČEZ GARANT, která fixuje cenu samotné energie (dodávky) do konce roku 2016.
 • Měšec.cz 7. 10. 2014: Elektřina a plyn 2015: Může se mírně zdražovat Průvodce finančním světem, magazín Měšec vychází z naší analýzy, když píše o cenách elektřiny a plynu v roce 2015.
 • Aktuálně.cz 3. 10. 2014: Fixace cen energií? Pozor na závazek, chtějte alespoň bonus „Letos na trhu přibyly tarify, které garantují nezdražování a současně platí na dobu neurčitou. Takže odběratel má možnost kdykoli – po standardní tříměsíční výpovědní lhůtě – odejít jinam,“ doporučuje Petr Woff z CenyEnergie.cz.
 • Český rozhlas Brno 30. 9. 2014: Jak si zajistit co nejvýhodněji teplo?
 • Mediaplanet Czech v září 2014: Nejlevnější energie pro firmu? Domluvíme vám nejnižší cenu! a Změna dodavatele byla výhodná minimálně v 75 % případů Mediaplanet Czech na svém webu zveřejnila naše tiskové zprávy, které jsme vydali ZDE a ZDE.
 • Vlasta v září 2014: Neplaťte za plyn zbytečně moc! „Doporučujeme jistotu bez závazků,“ předává naši radu svým čtenářkám časopis Vlasta a otiskuje náš přehled nejlevnějších tarifů zemního plynu.
 • ČTK 17. 9. 2014: Obchodníci: Plánovaná vyhláška ERÚ by cenu plynu ovlivnit neměla „Někteří menší obchodníci by pravděpodobně kvůli povinnosti větších zásob zemního plynu museli zdražit, i tak by ale zůstali relativně levní, protože cenový nárůst by byl řádově v jednotkách procent,“ cituje našeho analytika Česká tisková kancelář.
 • ČTK nám začátkem září 2014 zaslala dotaz, proč letos ubývá změn dodavatele elektřiny a zemního plynu. Kompletní odpověď najdete ZDE.
 • Aktuálně.cz 25. 8. 2014: E.ON v tichosti zdražil elektřinu. Konkurence zatím vyčkává „Jde o prvního významného dodavatele, který se odhodlal ke zdražení po sedmnácti měsících cenové stagnace a zlevňování,“ cituje naši exkluzivní zprávu Aktuálně.cz.
 • Rádio Impuls 22. 8. 2014: Zelená energie zůstává na okraji zájmu českých domácností Rádio Impuls zkrátilo a opakovaně odvysílalo naši zprávu, kterou si můžete přečíst ZDE. „Elektřina vyrobená výhradně z čistých zdrojů sice není zatížená ekologickou daní. Nicméně pro běžnou domácnost to znamená úsporu jen kolem 86 korun za rok,“ citovalo rádio našeho analytika.
 • Metro 15. 8. 2014: Drahá elektřina? Příští rok spíš ne „Jak zjistil portál CenyEnergie.cz, společnost E.ON Energie domácnostem i podnikům zvedne paušální měsíční poplatek za odběrné místo,“ připravuje Metro svoje čtenáře na zdražení, které jsme jako první avizovali ZDE.
 • Aktuálne.sk 12. 7. 2014: Zbytočné plytvanie. Neefektívny dizajn smartfónov či tabletov nám ťahá peniaze z vreciek Slovenský zpravodajský portál se nás zeptal, co si myslíme o návrhu Mezinárodní energetické agentury (IEA), že by měl být politickým zásahem regulován design tabletů nebo chytrých telefonů.
 • Aktuálně.cz 4. 6. 2014: Vláda chce zastavit růst cen vody. Zdražíme, varují vodárny „Vodárenská infrastruktura je spravována monopolně, a proto regulaci jistě vyžaduje, aby provozovatelé nemohli zneužívat svého postavení,“ komentujeme vládní záměry.
 • Metro 16. 5. 2014: Uvázat se? Raději ne „Jelikož dodavatelé sami mohou nakupovat levněji, logicky si mohou dovolit přinejmenším nezdražovat svoje tarify pro koncové spotřebitele,“ cituje nás Metro.
 • Domov, duben 2014: Platba za plyn Čtenáři časopisu Domov jsme vysvětlili fakturu za zemní plyn od dodavatele Bohemia Energy entity, celý text ZDE.
 • Aktuálně.cz 28. 3. 2014 Účet mírné zimy. Lidé ušetří až sedm tisíc korun „Abychom měli pokojovou teplotu 21 stupňů, stačilo nám během topné sezony o 12,7 procenta tepla méně než loni,“ citují další média tento a tento náš materiál.
 • Český rozhlas 22. 3. 2014: Víkendový odpolední Radiožurnál (od času 20:40) Letošní mírná zima nám ušetřila peníze za topení. „Účty za vytápění klesnou letos všem,“ shrnul analytik našeho portálu.
 • Český rozhlas 25. 2. 2014: Dopolední Radiožurnál Lucie Výborná se ptala analytika portálu CenyEnergie.cz, jakými fintami se dobývají dealeři energií lidem do bytů a do účtů za energie. Rozhovor jsme přepsali ZDE.
 • Deník Extra, únor 2014: Levná elektřina není všechno Deník svoje speciální vydání, které vyšlo ve všech regionálních mutacích, otevírá naším srovnáním zákaznického servisu.
 • Český rozhlas 22. 1. 2014: Poradna: Chcete ušetřit za energii? Zkuste elektronickou aukci! Českému rozhlasu jsme poskytli rozhovor, ve kterém posluchačům vysvětlujeme výhody a rizika elektronických aukcí elektřiny a plynu.
 • Deník 28. 12. 2013: Rok 2014. Za elektřinu zaplatíme méně „V souladu s našimi prognózami, vyúčtování za elektřinu klesne tuzemským domácnostem průměrně o desetinu. Zlevnění činí přesně 10,6 procenta,“ uvedl analytik portálu CenyEnergie.cz
 • Deník 5. 11. 2013: Účet za zimní topení by letos mohl být nižší „Účet pravděpodobně neklesne rodinám, které mají doma ústřední topení. Teplárny zlevňují jenom vzácně, naopak na začátku letošního roku zdražily průměrně o 4,7 procenta,“ uvedl analytik Petr Woff.
 • Deník 31. 10. 2013: Za vodu zaplatí rodina v Brně příští rok skoro o 300 korun více „Přechodem k levnějšímu prodejci elektrické energie lze ušetřit další tisícovku ročně,“ sdělil analytik portálu CenyEnergie.cz Petr Woff.
 • Annonce 26. 10. 2013: Plyn 2014: Výrazné zlevnění očekávejte, jenom pokud výhodně změníte dodavatele
 • Lidové noviny 25. 10. 2013: Přehled cen elektřiny byl vytvořen redakcí portálu CenyEnergie.cz.
 • Metro 30. 9. 2013: Účty za vytápění klesnou. Elektřina zůstává nejdražší „Přímotopy budou nadále nejdražší, i když ČEZ cenu samotné elektřiny sníží o 14 procent, distribuční poplatky za správu rozvodné sítě zlevní o 10 procent a povinný příspěvek na obnovitelné zdroje klesne o 15 procent. Tento způsob vytápění je zkrátka velmi nákladný,“ spočítal Petr Woff za CenyEnergie.cz.
 • Český rozhlas 18. 9. 2013: Jak ušetřit na topení „Pokud máte doma kotel, nechejte si jej zkontrolovat a seřídit, aby nedocházelo k únikům. Ať už máte kotel nebo radiátory, je dobré pořádně je očistit, protože i zaprášená místa snižují účinnost vytápění. Doporučuji nevětrat průběžně, ale intenzivně například 10 až 15 minut jednou za 3 hodiny, abyste vyměnili vzduch, ale neochladili zdi,“ poradil Jan Morkes, šéfredaktor serveru CenyEnergie.cz.
 • Metro 11. 9. 2013: Zvažujete změnu dodavatele energie? Pozor na smlouvy: Mnozí obchodníci nechtějí přicházet o klientelu, a proto přechod komplikují obchodními podmínkami, případně využívají formální nepřesnosti, jako je překlep ve jméně zákazníka, upozorňuje analytik serveru CenyEnergie.cz Petr Woff.
 • Metro 8. 7. 2013: Na plynu lze ušetřit tisíce korun „Přečtěte si obchodní podmínky a hlavně smlouvu. Pokud je uzavřena na dobu určitou, můžete ji předčasně ukončit zpravidla jen za cenu vysokých sankčních poplatků a mnohdy bývá automaticky prodlužována,“ doporučil Petr Woff přihlédnout k necenovým parametrům energetických produktů.
 • Aktuálně.cz 13. 5. 2013: Dodavatel energií padělal smlouvy, zaplatí 1,4 milionu „Garance nižší ceny, přísliby finanční prémie nebo nadstandardních služeb nemusejí být kvůli podmínkám a omezením tak atraktivní, jak se zprvu zdá,“ varuje analytik serveru CenyEnergie.cz.
 • Deník 24. 4. 2013: Letošní zima byla pro Přerov jedna z nejdražších. Připlatí si i domácnosti „Spočítali jsme, že průměrná teplota byla oproti loňsku nižší o více než 0,8 stupně Celsia, zároveň se také zvyšovaly ceny elektřiny a plynu o tři až pět procent,“ byl citován Petr Woff.
 • Stavitel (partnerský časopis Hospodářských novin) 18. 4. 2013: Tolik nás stála letošní tuhá zima „Kvůli zvýšeným cenám energií i šetrná domácnost zaplatila za letošní zimu víc než loni, výjimku tvoří pouze lidé, kteří investovali do zateplení či úsporných technologií. Ti mohli opravdu meziročně ušetřit,“ bilancoval po topné sezóně Jan Morkes.
 • TZB HAUSTECHNIK 3. 4. 2013: Proč elektřina rychle zdražuje už 11 let? „Od začátku století až do liberalizace energetického trhu stoupala cena proudu průměrně o 8,2 % ročně. Pokud jsme očekávali, že po masových přechodech k levnějším dodavatelům přestanou účty za elektřinu růst, byli jsme na omylu. Od roku 2006 je tempo zdražování jenom nepatrně pomalejší,“ konstatuje Petr Woff. Nejdražší je na elektřině její doprava a pod cenovým mixem jsou nadále podepsány především státní instituce.
 • Česká televize 24. 2. 2013: Zajímavosti z regionů „Informace, že distributorem elektřiny na jižní Moravě je E.ON, je stejně zbytečná, jako když řeknete, že o školy se stará Ministerstvo školství. Tak to bylo, je a bude,“ uvedl ke klamavým metodám podomních prodejců Jan Morkes.
 • Česká televize 17. 2. 2013: Otázky Václava Moravce „Jestli celý ten fotovoltaický problém nemá zakrýt výraznou věc, protože regulované poplatky tvoří skoro polovinu celkové ceny za elektřinu a tolik kritizovaná podpora obnovitelných zdrojů tvoří desetinu,“ okomentoval Václav Moravec ve svém nedělním diskusním pořadu graf, jejž připravili analytici portálu CenyEnergie.cz
 • Hospodářské noviny 7. 2. 2013: Česká solární soap opera „Jako by věčné opakování odhadovaných částek, které za fotovoltaiku zaplatíme, udělalo z této technologie úhlavního padoucha, kterého se musíme stůj co stůj zbavit. Přitom je to stejná pitomost, jako kdybychom po problému s sKartami zrušili sociální dávky,“ píše ve svém komentáři Jan Morkes. Celý článek je volně k přečtení ZDE.
 • Deník 4. 2. 2013: Dodavatele energií loni v Brně změnil rekordní počet lidí „Domácnosti dosud měnily častěji dodavatele elektřiny. To se ale letos změní. Většina rodin může za proud ušetřit kolem tisíce korun ročně, zatímco při vytápění plynem až jedenáct tisíc korun,“ podotkl Woff.
 • Česká televize 3. 1. 2013: Ekonomika ČT24 „Potenciální úspora za elektřinu závisí především na velikosti spotřeby. Například pokud topíte prostřednictvím přímotopů, můžete s levnějším dodavatelem ušetřit až 10 000 Kč,“ okomentoval Petr Woff nové ceny elektřiny.
 • Brněnský deník 12. 12. 2012: Podraží plyn, elektřina i voda. Rodina si připlatí dva tisíce korun „Dodavatelé zvolili odlišnou cenovou politiku, proto se rozdíl mezi nejlevnějšími a nejdražšími firmami pohybuje až kolem pětadvaceti procent,“ cituje Brněnský deník analytika portálu CenyEnergie.cz
 • Lidové noviny 10. 12. 2012: Pět rad, jak ušetřit a nenaletět dodavatelům elektřiny „Než se zákazník rozhodne pro změnu, měl by se ujistit, že je pro něj volba nového dodavatele finančně a uživatelsky výhodná. V tom mu mohou pomoci srovnávače cen na internetu,“ píšou Lidové noviny s tím, že spolehlivý kalkulátor lze najít na portále Cenyenergie.cz.
 • Stavitel (partnerský časopis Hospodářských novin) 6. 12. 2012: Elektřina zdraží o 4,1 procenta, víc než se čekalo „Na rozdíl od Energetického regulačního úřadu jsme zkoumali opravdu reálná data z ceníků pro příští rok a počítali s vládou prosazovanou výší DPH,“ vysvětlil Jan Morkes.
 • Aha! 28. 10. 2012: Elektřina je dražší a dražší: Ušetřit se dá! Jak na to? „Běžná domácnost přijde kvůli vyšším poplatkům za distribuci elektřiny o stovky korun ročně, přitom poměrně jednoduše může ušetřit tisícovky,“ uvedl Petr Woff.
 • Deník Aha! vyšel z výpočtů portálu CenyEnergie.cz při srovnání cen plynusrovnání cen elektřiny 25. a 26. 10. 2012.
 • Český rozhlas 9. 10. 2012: Čaj pro dva: Na otázky posluchačů odpovídají analytik magazínu Ceny energie a náměstek ministra průmyslu. „Čím více firem prodává elektřinu a plyn, tím je na energetickém trhu větší konkurence, a ta způsobuje nižší růst, nebo dokonce stagnaci cen. Mezi všemi nabídkami se rychle zorientujete díky internetovým srovnávačům,“ odpověděl Petr Woff jednomu z posluchačů, který by raději uvítal menší energetický trh s několika málo dodavateli elektřiny a plynu.
 • Český rozhlas 23. 8. 2012: Host Odpoledne s Dvojkou: Proč je elektřina u nás tak drahá a proč se její cena pořád zvyšuje. „Běžná domácnost ušetří přechodem k levnějšímu dodavateli elektřiny nebo plynu průměrně kolem 2 300 Kč ročně,“ uvedl mimo jiné Petr Woff.
 • Česká televize 4. 6. 2012: Události (čas 40:15): Vynalézavost podomních prodejců nezná mezí. „Základní pravidlo je nepodepisovat něco, čemu nerozumím,“ řekl mimo jiné Jan Morkes.
 • Hospodářské noviny 14. 5. 2012: Tisíce korun za vodu ušetří pákové baterie a těsnící toaleta. „Investice do WC s dvojitým splachováním se vrátí za čtyři roky,“ říká mimo jiné Petr Woff.
 • ČTK 21. 12. 2011: CenyEnegrie: Elektřina zdraží v průměru jen o 1,7 procenta. „Při roční spotřebě 2 500 kWh můžete ušetřit 1 529 korun, při spotřebě 24 400 kWh to může být až 8 268 korun,“ uvedl mimo jiné Jan Morkes.
 • ČTK 4. 2. 2011: Změnou dodavatele plynu můžete ušetřit až 14%. Připraveno ve spolupráci s magazínem CenyEnergie.cz.
 • ČTK 20. 1. 2011: Změnou dodavatele elektřiny ušetříte i několik tisíc korun ročně. Připraveno ve spolupráci s magazínem CenyEnergie.cz.

Sesterské projekty magazínu CenyEnergie.cz:
Portál Nazeleno.cz je určen čtenářům, kteří chtějí žít i v moderní uspěchané době zdravě, v čistém prostředí a s čistým svědomím.
Projekt Jaknazelenou.cz pomůže vašemu rodinnému domu ke státním dotacím z programu Nová zelená úsporám.
Magazín Svět bydlení je zaměřen na bydlení a rekonstrukce, architekturu, interiéry, bytový design, umění i zahradu.
ChytrýOdběratel.cz je nejjednodušší kalkulačkou elektřiny a plynu na českém internetu. Zajímavá úspora už po 3 minutách a 3 kliknutích!
Štítky: , , , , ,

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *