Užitečné rady, které vám pomohou při výběru plastových oken


1. 11. 2017

Autor

Rozhodli jste se, že vyměníte stará okna za nová plastová? Jaké jsou jejich hlavní přednosti, jak poznáte kvalitního dodavatele a čím byste se měli při výběru oken řídit?

 

Čím plastová okna vynikají

Plastová okna najdou své využití v rodinných domech, bytech i průmyslových objektech. Pokud máte pasivní nebo nízkoenergetický dům, představují pro vás plastová okna ideální řešení. Vynikají perfektní tepelnou izolací. Dobře těsní čímž eliminujete tepelné ztráty. Například s novými plastovými okny od české firmy PKS okna a.s. ušetříte až 30 % nákladů, které jste až dosud vynaložili ročně na vytápění. Okna mají prakticky neomezenou životnost. Navíc dobře odolávají různým povětrnostním podmínkám. Jestli bydlíte u rušné ulice, oceníte také skvělou akustickou izolaci. Údržba oken je navíc velmi snadná. Nemusíte o ně nijak zvlášť pečovat, obvykle stačí jednou ročně provést základní údržbu.

 

Čerpejte dotace z programu Nová zelená úsporám

I nově zakoupená plastová okna můžete zahrnout do žádosti o čerpání dotace z programu Nová zelená úsporám. Program běží již několik let a jedná se o finanční podporu, která směřuje na energeticky úsporné renovace rodinných domů nebo bytů včetně výstavby. V každém případě čerpat dotaci se vyplatí – příspěvek může dosáhnout desítek procent z celkových nákladů.

 

Podle čeho vybrat dodavatele

Správný dodavatel by vám při výběru oken měl poskytnou poradenství a kompletní služby. Nejlepším řešením je jít přímo za výrobcem. Na rozdíl od různých zprostředkovatelů a prodejců získáte jistotu kompetentnosti dodavatele a zároveň můžete u jedné firmy pořídit doplňky, jako jsou žaluzie, rolety, sítě proti hmyzu nebo parapety. Vše vyřídíte pohodlně a chytře na jednom místě. S kompletními službami máte zajištěný veškerý servis včetně montáže. Zajímejte se také o reference dodavatele, měl by mít několikaleté zkušenosti s různými druhy staveb a disponovat certifikáty na své výrobky. Na kvalitní plastová okna by se měla vztahovat záruka v délce minimálně 5 let. Seriózní dodavatel vám také nabídne nezávaznou kalkulaci na základě vašich požadavků.

 

 


Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *