Veletrh ECOWORLD představí filozofii Nano Energies


28. 3. 2011

Autor

TISKOVÁ ZPRÁVA

8. – 10. dubna proběhne na holešovickém Výstavišti již třetí ročník mezinárodního veletrhu ECOWORLD 2011. Kromě velmi zajímavých českých a zahraničních vystavovatelů se jako hlavní partner veletrhu představí domácí dodavatel zelené elektřiny, společnost Nano Energies.

Veletrh ECOWORLD je pravidelně pořádán spolu s dalšími veletrhy Biostyl, Esoterika a nově také Evolution. Na začátku dubna se tak v pražských Holešovicích setkají lidé se zájmem o aktuální témata současnosti, jako jsou například zdravý životní styl, přírodní produkty nebo ekologie.

Nano Energies: Elektřina z obnovitelných zdrojů

Organizátoři chtějí založit novou tradici a každoročně představit jednoho z vystavovatelů, kterého mediálně podpoří a poskytnou více prostoru. Tentokrát volba padla na českou společnost Nano Energies. Jedná se o dodavatele elektrické energie, který se na tuzemském trhu pohybuje již od roku 2007. Specializací Nano Energies je nákup a prodej elektřiny získávané z obnovitelných zdrojů.

Ctirad Hemelík, hlavní pořadatel akce, k tomu říká: „Pro nás, coby organizátory, je důležité každý rok představit jednu firmu, která dělá svoji práci dobře, včetně širšího kontextu a filozofie. Tento rok je naším hlavním partnerem Nano Energies. Je to firma, která si dává za cíl postupně vést své zákazníky k energetické soběstačnosti. Prvním krokem je využívání elektřiny vyrobené nezávisle na ložiscích nerostných surovin. Dalším znakem činnosti Nano Energies je odpovědné chování k životnímu prostředí při zachování civilizačních standardů.“

Ctirad Hemelík dodává: „Je pro nás ctí podpořit tuto společnost a představit ji našim více jak 15 000 návštěvníkům. Ostatně i v příštích letech bychom takto rádi zviditelnili další firmy. Vždy však bude záležet na nás, coby pořadatelích, kterou firmu nebo filozofii podpoříme.“

Zelená elektřina hlavně z bioplynových stanic

Karel Srna, jednatel Nano Energies reaguje: „Velmi si vážíme příležitosti, kterou nám pořadatelé veletrhu poskytli. Fakt, že ze všech vystavovatelů byla vybrána právě naše společnost, je pro nás velkou výzvou. Možnost prezentace na veletrhu ECOWORLD vnímáme jako prestižní záležitost.“

K filozofii společnosti Nano Energies Karel Srna dále vysvětluje:  „Jsme jediný dodavatel v České republice, který je 100% zaměřený na zelenou elektřinu. Nakupujeme ji přímo od konkrétních výrobců, převážně od provozovatelů bioplynových stanic, a dodáváme těm, kdo mají zájem využívat elektřinu, při jejíž výrobě není spalováno uhlí ani nevzniká radiokativní odpad.“

Pořadatelé veletrhu ECOWORLD společně s Nano Energies připravili „výzvu“ pro návštěvníky. Společně chtějí vytvořit podmínky pro úsporu několika stovek vagónů hnědého uhlí. Každý, kdo se přihlásí k odběru zelené elektřiny, prokazatelně umožní, aby se kvůli němu nemuselo vytěžit a spálit přes 3 000 kg uhlí ročně. Při očekávané návštěvnosti veletrhu 15 000 lidí, za předpokladu, že se k výzvě připojí každý čtvrtý, se jedná o potenciální úsporu téměř 12 000 tun uhlí, kterou mají návštěvníci ve svých rukách.

O dodávce elektřiny od Nano Energies

Společnost od začátku letošního roku zásadně změnila portfolio dodavatelů elektřiny. Nadále zůstává zaměřena na energii vyrobenou z obnovitelných zdrojů, nicméně v roce 2011 dodává většinu elektřiny (74 %) z bioplynových stanic. Výrobci jsou zemědělci, kteří zpracovávají odpad z rostlinné i živočišné výroby, prošlé potraviny ze supermarketů nebo zpracovatelé skládkových plynů.

Mezi dodavatele společnosti patří také desítky majitelů rodinných domů se solárním panelem na střeše. Podíl obnovitelných zdrojů v portfoliu Nano Energies je 100 %.

Štítky: , ,

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *