Vyrazte do Švýcarska bez testu. Na kolik vás vyjde frank?


21. 9. 2021

Autor

Rádi byste si udělali výlet po Evropě, ale nechcete řešit případné testování nebo doklady o očkování? Pak je Švýcarsko tou nejlepší volbou pro vás. Co můžete v zemi horských štítů a čokolády podniknout?

Švýcarsko, hory

Podmínky cestování do Švýcarska

Ministerstvo zahraničních věcí v této záležitosti hovoří jasně: Cestující z České republiky nemusejí při vstupu na švýcarské a lichtenštejnské území dokládat negativní výsledek PCR testu ani podstoupit 10denní karanténu či předložit potvrzení o ukončeném očkování. To platí, pokud zvolíte jako dopravní prostředek auto či autobus. Jak je to ale v případě letecké dopravy? V tom případě je nutné předložit jeden z výše jmenovaných dokumentů, a to v angličtině. Zároveň musíte vyplnit tzv. elektronický příjezdový formulář.

TIP: Než vyrazíte na výlet do Švýcarska, mrkněte na aktuální kurz měny. Vyměnit peníze v Čechách se vám finančně rozhodně vyplatí. 

Co dělat ve Švýcarsku

Švýcarsko oplývá krásnou přírodou, majestátními Alpami i historickými památkami. Tato země má nezaměnitelnou atmosféru a díky její rozmanitosti si v ní každý najde nějakou oblíbenou aktivitu. Nejvíce si přijdou na své milovníci hor. Švýcarsko je doslova prošpikováno turistickými stezkami a za zmínku nepochybně stojí například známá a fotogenická trasa Europaweg.

Bohaté vyžití však čeká také na adrenalinové nadšence. Fanoušci lezení ocení hned desítky ferrat, mezi nejkrásnější pak patří například Fürenalp v Engelbergu nebo ferrata Diavolo v Andermattu. A pokud byste snad hledali osvěžení po náročném výkonu, švýcarská jezera přímo vybízejí k relaxu na pláži. 

Doprava ve Švýcarsku

Chcete se do Švýcarska vydat na vlastní pěst? Nejlevnějším způsobem dopravy je vlastní auto. Rychleji se do země dostanete letadlem, nicméně cesta vás vyjde dráž, a navíc se nevyhnete testování na covid-19 či očkování. Co se týče švýcarské veřejné dopravy, rozhodně nepatří k těm nejlevnějším na světě, na druhou stranu je dokonale integrovaná a kvalitní.

V zemi můžete cestovat buď vlaky, které jezdí přesně podle jízdních řádů, autobusy nebo i loděmi. Švýcarsko má totiž velmi hustou lodní dopravu po větších jezerech a cena jízdenky je srovnatelná s cenou za cestu vlakem.

Štítky: ,

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *