Bohemia Energy: Převzali jsme zákazníky společnosti Global Energy

Bohemia Energy entity uklidňuje, že dosavadní odběratelé společnosti Global Energy nemusejí nic podnikat.


1. 6. 2015

Autor

„K 1. červnu přebíráme část závodu společnosti Global Energy, a.s., zabývající se obchodem se silovou elektřinou a zemním plynem, a to společně s jejími více než 13 000 zákazníky,“ píše v tiskové zprávě největší alternativní dodavatel elektřiny a zemního plynu.

Internetové stránky www.globalenergy.cz nyní vítají návštěvníky podobnou zprávou: „Vážení zákazníci, dovolujeme si Vám oznámit, že na základě koupě části závodu od společnosti Global Energy, a.s., se od 1. června 2015 stáváte zákazníky společnosti BOHEMIA ENERGY entity, s.r.o.“

Global Energy měla 13 358 odběratelů elektřiny a plynu. Co s nimi bude dál?

Global Energy koncem dubna obsluhovala 6 689 odběrných míst elektřiny a 6 669 odběrných míst zemního plynu. Dodávky energií nadále pokračují, v tomto ohledu mohou spotřebitelé zůstat klidní„Pro stávající zákazníky Global Energy neznamená převzetí v tuto chvíli žádnou faktickou změnu,“ říká Jiří Písařík, spolumajitel společnosti Bohemia Energy entity a také Comfort Energy s.r.o. Další vývoj můžeme odhadovat podle předchozích akvizicí.

Sledujeme také KONTROVERZNÍ případy:

Bohemia Energy
Comfort Energy
X Energie
Co mají společné?

Bohemia Energy entity v roce 2013 koupila konkurenční společnosti České Energetické Centrum a.s. a České Energetické Centrum Jih s.r.o. Nově získaným zákazníkům postupně přejmenovala produktové řady, neboli ceníky elektřiny a zemního plynu. Například Energii pro domácnost změnila na Standard Plus, ovšem ceny ponechala stejné. Kdyby dodávku elektřiny nebo zemního plynu zdražila, zákazník může rychle odstoupit od smlouvy, i když ji třeba uzavřel na delší dobu určitou.

„Bohemka“ vloni oznámila, že chce koupit Pražskou plynárenskou, ale akvizice neproběhla. Největším alternativním dodavatelem elektřiny a zemního plynu zůstává, ačkoli její podomní prodejci vloni nedokázali zabránit celkovému úbytku odběrných míst.

Štítky: , ,

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *