D02d


26. 8. 2010

Autor

Sazba D02d je jednou ze dvou jednotarifových sazeb elektřiny. Znamená to, že zákazníci, kteří využívají sazbu D02d platí po celý den za elektřinu stejnou cenu.  Mezi jednotarifové sazby patří ještě sazba D01d.

Sazba D02d je určena domácnostem se střední spotřebou energie (většinou se jedná o domácnosti, jež elektřinou svítí a používají doma běžné elektrospotřebiče).

Komu je sazba D 02d určena

Sazba D02d je určena domácnostem se středně velkou spotřebou energie. Je vhodná především pro taková odběrná místa, která nevyužívají elektřinu k vytápění, ani ohřevu teplé užitkové vody.

Sazbu D02d tedy tedy mají domácnosti vybavené běžnými spotřebiči (lednička, pračka, myčka,…). Sazbu D02d (společně se sazbou D01d) využívají zhruba dvě třetiny českých domácností. Jedná se tedy o nejběžněji používané sazby. Důvod je jednoduchý – pro získání těchto jednotarifových sazeb, není nutné splnit žádné specifické podmínky. Zatímco u tzv. dvoutarifových sazeb, kdy po část dne odebírají domácnosti levnější proud, jsou stanoveny konkrétní podmínky, jež musí domácnost splnit (např. vlastnit bojler, přímotop atd.)

Kolik stojí kWh v sazbě D 02d

Cena za kWh u sazby D02d se pohybuje většinou od 1,7 do 2,0 Kč. Pokud chce zákazník získat sazbu s výhodnější cenovou nabídkou (například, pokud ohřívá vodu elektřinou nebo topí přímotopem a má tedy vyšší spotřebu elektřiny), musí splnit konkrétní podmínky, které si pro získání příslušné sazby dodavatel klade.

Štítky:

  • zdena

    Dobrý den, moje maminka má ve svém domě ( novostavba z cihly Heluz, izolace střechy Icynen , ( elektrický bojler ( 80 l) a přímotopy, které jsou nainstalovány v přízemí ve všech místnostech pro případ, že nebude schopna, nebo chtít použít kamna Jotul, která jinak vytopí přízemí. V 1. patře je elektrické vytápění jediný zdroj tepla, ale tento proctor bude dlouhodobě málokdy použit během topné sezóny. Od poloviny prosince do konce února bude topení jen na minimum, proti zamrznutí vody. Dům bude neobývaný. Má pro ní smysl žádat u jejího dodavatle elektřiny o dvoutarifovou sazbu? Děkuji. Zdena